Соковник JC4800VWY - Gorenje
затвори
...
JC4800VWY Соковник
7.990,00 ден

Соковник JC4800VWY

SLOW JUICER
Соковник Моќност на моторот (max): 200 W Волумен на садот за сок: 0,6 l Лесно чистење
7.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Бавно цедење сок на 80 вртежи во минута

Бавно цедење сок на 80 вртежи во минута

Tехнологијата на бавно цедење се разликува од класичното центрифугално цедење во смисла на брзината и начинот на екстракција на сокот од овошјето и зеленчукот. Кај класичните соковници вртењето на сечилото се одликува со висока брзина (од 1.500 до 2.500 вртежи во минута) со цел да се исечат клеточните ѕидови и да се ослободи сокот од нив. Вертикалното движење на сврделот кај соковникот за бавно цедење сокови (до 80 вртежи во минута) ги ситни овошјето и зеленчукот и потоа ги одделува екстрахираниот сок и пулпата. Како резултат на тоа, има помалку воздушни меури во сокот, сокот е посвиленикав и температурата на цедење е пониска, што му овозможува на сокот да задржи повеќе витамини и ензими.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Регулатор на количината на пулпа

Регулатор на количината на пулпа

Остатоците добиени како резултат на цедењето на сок се собираат во посебен сад. Количеството на остатоци може да се одреди од корисникот со движење на рачката на предната страна од соковникот. Уживајте во чаша свиленкав мазен сок или додадете парчиња овошје и зеленчук во него за да ја добиете соодветната текстура. Не ја фрлајте пулпата пред да се обидете да ја додадете во други јадења какви што се супите, сосовите, десертите итн.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Тивка работа

Тивка работа

Бавнoто цедење, исто така, значи тивка работа без голема брзина чиј резултат значи и повеќе шум. Самиот дизајн на апаратот со долга цевка за полнење со намирници, исто така, придонесува за потиснување на бучавата.
_products/features/icon - Моќен 200 W мотор

Моќен 200 W мотор

И покрај бавната ротација на сврделот, моторот треба да биде доволно моќен за да ги искрши потврдите делови на овошјето и на зеленчукот. Тестиран при максимално оптеретување, овој мотор од 200 W се покажа како оптимално срце на еден соковник што треба да работи со технологијата на бавно цедење.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Ниту една изгубена капка

Ниту една изгубена капка

Садот за сок веќе е полн, иако сè уште има овошје и зеленчук во соковникот. Што да направите? Не треба да го исклучувате соковникот. Наместо тоа, само поттурнете го затворачот во отворот од кој излегува сокот. Сокот ќе биде собран во внатрешниот сад додека да одлучите да ги наполните чашите на страствените дегустатори.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Цедалка со фина мрежа

Цедалка со фина мрежа

Сите состојки кои ги цедиме, се филтрираат преку цедалка со фина ситна мрежа која овозможува минимална количина од пулпата да помине, а ги задржува сите хранливи материи во сокот. Цедалката лесно се мие под млаз вода и се чисти со помош на приложената четка.
_products/features/icon - Два сада од 0,6 l

Два сада од 0,6 l

Соковникот е опремен со два сада од 0,6 l, за сок и за остатоци (пулпа). Тие се направени од издржливa пластика и не содржат бисфренол А (BPAfree). Безбедно се мијат во машина за миење садови.
_products/features/icon - Нелизгачки гумени ногарки

Нелизгачки гумени ногарки

Додека ги додавате овошјето и зеленчукот во горниот дел на соковникот, не треба да се грижите дека соковникот ќе се помести од местото. Паметно дизајнираните гумени ногарки се поставени така што ќе осигураат оптимална стабилност дури и на влажни работни површини.
_products/features/icon - Лесно за чистење

Лесно за чистење

Дали кога станува збор за апарат со голем капацитет станува збор за долга постапка за чистење? Не е секогаш така. По употреба, бавно истурете еден литар млака вода во делот за додавање намирници додека работи апаратот. На својот пат до садот за сок, водата темелно ќе ги исчисти остатоците од овошје и зеленчук. По употреба, исплакнете го филтерот и исчистете го со приложената четка.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Безбедносен прекинувач

Безбедносен прекинувач

Гарантирана безбедност! Соковникот ќе работи само кога сите делови ќе бидат соодветно составени и на место. Безбедносниот прекинувач осигурува безбедна употреба без грижа за вклучување на моторот додека додавате состојки или го склопувате или го чистите апаратот.

Технички карактеристики

Моќност на моторот (max): 200 W

Број на вртежи (макс. - мин.): 80 вртежи во минута

Не'рѓосувачки челик

Филтер од фина мрежа

Ефикасен

Лесно чистење

Оn/Off копче

Slow juicer - постепено цедење со сврделот

За овошје, зеленчук и јаткасти плодови

Реверзибилно работење (обратно движење)

Четка за лесно чистење

Волумен на садот за сок: 0,6 l

Волумен на садот за пулпа: 0,6 l

Куќиште: Пластика + метал

Боја: Инокс

Моќност на моторот (max): 200 W

Должина на приклучен кабел: 1,0 m

Димензии (ШxВxД): 15 × 45,5 × 18 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 20,7 × 44 × 35,6 cm

Нето тежина на апаратот: 4,2 kg

Бруто тежина на апаратот: 5,6 kg

Приклучна моќ: 200 W

Код: 513145

EAN Код: 3838942067648

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции