Електрична скара TG2000LCB - Gorenje
затвори
...
TG2000LCB Електрична скара
4.790,00 ден

Електрична скара TG2000LCB

Електрична скара Моќност на грејачот: 1.800 W Едноставно печење Променливи двострани плочи
4.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Ребреста или рамна површина на плочата

Ребреста или рамна површина на плочата

Двострана плоча која одговара на сите потреби за готвење
Плочата на скарата има ребреста површина за печење од едната страна и рамна површина од друга страна. Со вртење на плочата, може да добиете различни ефекти на печење. Може да уживате во извонредно печени стекови или зеленчук на скара со совршена трага од грил кога печете на ребрестата плоча. Можете да ја користите рамната плоча за да печете јајца или палачинки.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Уникатно прилагодување на висината

Уникатно прилагодување на висината

Секогаш на место
Со вртење на едно копче за миг ќе ја прилагодите висината на едната ногарка на скарата. На тој начин, можете да ја поставите скарата на нерамна површина и да ја израмните. Ова ви дава целосна контрола и одлични резултати во печењето.
_products/features/icon - XXXL површина за печење

XXXL површина за печење

За порции за целото семејство
Исклучително големата употреблива површина за печење (32 × 48 cm, 1536 cm2) ви овозможува да печете голема количина на различна храна истовремено. Совршена е за забава и уживање во подготовка на скара со семејството и пријателите.
_products/features/icon - Поставување на температурата

Поставување на температурата

Секогаш одлични резултати
Прецизниот регулатор на температура обезбедува одлични резултати без разлика дали печете подебели парчиња месо или потенки парчиња зеленчук. Кога ќе се достигне избраната температура, контролното светло се гаси. Плочата се загрева многу брзо, што ќе ви заштеди драгоцено време.
_products/features/icon - Паметен грејач

Паметен грејач

Рамномерно загревање на плочата за совршени резултати
Оваа скара има приклучна моќ од 1800 W. Грејачот е свиткан и скриен под грејната плоча и ефикасно ја покрива целата површина за печење. Дистрибуцијата на топлина е еднаква и дава одлични резултати.
_products/features/icon - Сад за собирање маснотии

Сад за собирање маснотии

Здраво и вкусно печење
Не грижете се за маснотиите што може да се залепат на скарата. На плочата има отвор преку кои вишокот на маснотии се цеди во плехот под плочата. Садот лесно се отстранува и чисти, истовремено обезбедувајќи здраво печење без вишок маснотии.
_products/features/icon - Нелеплива облога

Нелеплива облога

Здраво печење без маснотии
Посебна нелеплива облога на плочата гарантира дека храната нема да се лепи на плочата. Така, оваа скара овозможува здраво печење на храната без дополнителни маснотии. Храната со тоа ќе ги задржи сите хранливи материи, арома, вкус и боја.

Технички карактеристики

Променливи двострани плочи

Алуминиум

Слој на плочата кој не се лепи за оптимални резултати

Ребраста плоча за печење

Плочи обложени со тефлон од двете страни

Конвенционален грејач

Големина на плочата XXXL

Прилагодување на висината

Опција за одржување на температура

Број на нивоа на печење: 5

Отворена скара

Индикатор за температура

Регулирање на температурата

Црвен индикатор за работа

Едноставно печење

Простор за сместување на кабелот

Гумени ногарки за стабилност

Одводен канал за истекување на маслото

Сад за маснотии

Моќност на грејачот: 1.800 W

Куќиште: Пластика + метал

Должина на приклучен кабел: 1,2 m

Димензии (ШxВxД): 49 × 9 × 32,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 51,5 × 10,8 × 35,3 cm

Нето тежина на апаратот: 3,2 kg

Бруто тежина на апаратот: 3,9 kg

Приклучна моќ: 1.800 W

Код: 733355

EAN Код: 3838782178467

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции