Правосмукалка VC2321GPRRCY - Gorenje
затвори
...
VC2321GPRRCY Правосмукалка
7.390,00 ден

Правосмукалка VC2321GPRRCY

G FORCE PLUS Правосмукалка Пластичен сад или вреќичка Број на додатоци: 3 XpandZone четка
8.150,00 ден
7.390,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - XpandZone четка

XpandZone четка

Иновативна четка за собирање прашина
Двојниот канал за вшмукување прашина во Х-облик ја зголемува површината што собира прашина од теписи, тврди површини и паркет. Ова резултира со поефикасно вшмукување и заштедува време.
_products/features/icon - XpandZone четка

XpandZone четка

Иновативна четка за собирање прашина
Двојниот канал за вшмукување прашина во Х-облик ја зголемува површината што собира прашина од теписи, тврди површини и паркет. Ова резултира со поефикасно вшмукување и заштедува време.
_products/features/icon - Вреќичка или сад за прашина

Вреќичка или сад за прашина

Чистење прашина во вреќичка или во сад
Напредната технологија овозможува да се користат двата системи за собирање прашина - може да се користат одлични хигиенски кесички или сад за собирање прашина. Без разлика што ќе изберете, опремата за правосмукалката обезбедува оптимална хигиена.
_products/features/icon - Двојна хепа филтрација

Двојна хепа филтрација

Повеќе свеж воздух
ХЕПА филтерот отстранува повеќе од 99% од честичките од воздухот, вклучително и грини од полен и прашина, што е многу важно за луѓето кои страдаат од алергии или астма. Дополнителен ХЕПА филтер се наоѓа и на садот за прашина, кој овозможува дополнителна ефикасност.
_products/features/icon - Гумени тркала

Гумени тркала

Непречено движење на сите површини
Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.
_products/features/icon - Вреќичка или сад

Вреќичка или сад

Хигиенски вреќички или чиста кутија за собирање на прашина
Некои наши модели овозможуваат употреба на два системи за собирање на правот: хигиенски вреќички или чист сад за собирање на прашината. Хигиенските вреќички имаат напреден систем на филтрирање кој на вреќичката и овозможува да ги задржи и најситните честици на прав. Прашина нема да излезе ниту при промена на вреќичката. Подеднакво оптимална хигиена овозможува и чистиот сад кој во својата внатрешност ги одвојува нечистотиите од воздухот и ги задржува во садот. Потоа, воздухот патува низ ХЕПА филтерот кој е на дното од кутијата, навлегува во филтерот кој се наоѓа пред моторот, а потоа излегува низ издувниот ХЕПА филтер.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

G FORCE PLUS

Максимална моќност на моторот: 2.300 W

Моќ на всисување: 470 W

Пластичен сад или вреќичка

Број на додатоци: 3

XpandZone четка

Проток на воздух: 42 L/s

Волумен на вреќичката: 3 l

Дијаметар на цевката: 35 mm

Должина на телескопската цевка: 90 cm

Материјал на цевката: Алуминиум

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Управување на допир (TouchControl)

SoftStart тивко палење на моторот

Индикатор за полна вреќичка

Индикатор за празнење на садот за прашина

Број на текстилни вреќички: 1

Додатоци: 3

Заштита на куќиштето (Active Bumper)

Гумена рачка

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 10 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 3

Гумирани тркалца

Заштита од прегревање

За суво чистење

Тип на цевка: Телескопска

Боја: Боја Црвена

Должина на приклучен кабел: 8,0 m

Бучност: 79 dB(A)re1pW

Максимална моќност на моторот: 2.300 W

G FORCE

Димензии (ШxВxД): 43,3 × 27,7 × 31 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57,5 × 32,5 × 32,5 cm

Нето тежина на апаратот: 5,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 9,6 kg

Приклучна моќ: 2.000 W

Код: 678636

EAN Код: 3838782071263

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice