Правосмукалка VC2321GPLW - Gorenje
затвори
...
VC2321GPLW Правосмукалка
6.490,00 ден

Правосмукалка VC2321GPLW

G FORCE PLUS Правосмукалка Со вреќичка Број на додатоци: 3 XpandZone четка
7.150,00 ден
6.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - XpandZone четка

XpandZone четка

Иновативна четка за собирање прашина
Двојниот канал за вшмукување прашина во Х-облик ја зголемува површината што собира прашина од теписи, тврди површини и паркет. Ова резултира со поефикасно вшмукување и заштедува време.
_products/features/icon - XpandZone четка

XpandZone четка

Иновативна четка за собирање прашина
Двојниот канал за вшмукување прашина во Х-облик ја зголемува површината што собира прашина од теписи, тврди површини и паркет. Ова резултира со поефикасно вшмукување и заштедува време.
_products/features/icon - Active Bumper

Active Bumper

Безгрижно чистење
Правосмукалката е опремена со цврст гумен браник кој ги штити и мебелот и правосмукалката, што ви остава една грижа помалку.
_products/features/icon - Гумени тркала

Гумени тркала

Непречено движење на сите површини
Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.

Технички карактеристики

G FORCE PLUS

Максимална моќност на моторот: 2.300 W

Моќ на всисување: 470 W

Со вреќичка

Број на додатоци: 3

XpandZone четка

Проток на воздух: 42 L/s

Волумен на вреќичката: 3 l

Дијаметар на цевката: 35 mm

Должина на телескопската цевка: 90 cm

Материјал на цевката: Алуминиум

Хепа филтер

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување

SoftStart тивко палење на моторот

Индикатор за полна вреќичка

Број на текстилни вреќички: 1

Додатоци: 3

Заштита на куќиштето (Active Bumper)

Гумена рачка

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 8 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 3

Гумирани тркалца

Заштита од прегревање

За суво чистење

Тип на цевка: Телескопска

Боја: Бела

Должина на приклучен кабел: 6,0 m

Бучност: 79 dB(A)re1pW

Максимална моќност на моторот: 2.300 W

G FORCE

Димензии (ШxВxД): 43,3 × 27,7 × 31 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57,5 × 32,5 × 32,5 cm

Нето тежина на апаратот: 7,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,5 kg

Приклучна моќ: 2.000 W

Код: 678635

EAN Код: 3838782071256

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции