Правосмукалка VC2303RCYIV - Gorenje
затвори
...
VC2303RCYIV Правосмукалка
6.190,00 ден

Правосмукалка VC2303RCYIV

SUPRA POWER Пластичен сад Број на додатоци: 3 Турбо четка Универзална четка
6.190,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Двојна хепа филтрација

Двојна хепа филтрација

Повеќе свеж воздух
ХЕПА филтерот отстранува повеќе од 99% од честичките од воздухот, вклучително и грини од полен и прашина, што е многу важно за луѓето кои страдаат од алергии или астма. Дополнителен ХЕПА филтер се наоѓа и на садот за прашина, кој овозможува дополнителна ефикасност.
_products/features/icon - CyclonicAction

CyclonicAction

Правосмукалки со циклонско работење
Со овие правосмукалки, вреќичките се заменуваат со сад за прашина што лесно се празни, чисти и заменува по секоја употреба. За време на работата, воздухот се вшмукува во садот за прашина во форма на вител, што резултира во силна центрифугална сила. Поради ова, прашината, честичките и нечистотиите се удираат во ѕидот на садот и паѓаат на дното. Воздухот потоа се потиснува преку ефикасен систем на филтрација, кој ги отстранува дури и микроскопските честички, и се враќа во околината.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - XXL четка за паркет

XXL четка за паркет

XXL четка за паркет
Четката за паркет со својата големина е уникатна и единствена на пазрот. Mожете да исчистите поголеми површини во исто време,со што се придонесува за заштеда на време и електрична енергија.

Технички карактеристики

SUPRA POWER

Максимална моќност на моторот: 2.300 W

Моќ на всисување: 430 W

Пластичен сад

За суво чистење

Број на додатоци: 3

Турбо четка

Универзална четка

Проток на воздух: 40 L/s

Волумен на садот за прашина: 1,7 l

Тип на цевка: Телескопска

Должина на телескопската цевка: 92 cm

Материјал на цевката: Алуминиум

Двојна ХЕПА филтрација

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување

SoftStart тивко палење на моторот

Индикатор за празнење на садот за прашина

Додатоци: 3

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 9 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 3

Гумирани тркалца

Боја: Боја Црвена

Должина на приклучен кабел: 7,0 m

Бучност: 84 dB(A)re1pW

Максимална моќност на моторот: 2.300 W

Димензии (ШxВxД): 42 × 28 × 29,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 53,5 × 31,5 × 37 cm

Нето тежина на апаратот: 4,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,4 kg

Приклучна моќ: 2.000 W

Код: 458034

EAN Код: 3838942334733

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice