Правосмукалка VC1901GACRCY - Gorenje
затвори
...
VC1901GACRCY Правосмукалка
4.490,00 ден

Правосмукалка VC1901GACRCY

G.FORCEAIR COMPACT Пластичен сад Број на додатоци: 2 Универзална четка
4.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Двојна хепа филтрација

Двојна хепа филтрација

Повеќе свеж воздух
ХЕПА филтерот отстранува повеќе од 99% од честичките од воздухот, вклучително и грини од полен и прашина, што е многу важно за луѓето кои страдаат од алергии или астма. Дополнителен ХЕПА филтер се наоѓа и на садот за прашина, кој овозможува дополнителна ефикасност.
_products/features/icon - Гумени тркала

Гумени тркала

Непречено движење на сите површини
Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.

Технички карактеристики

G.FORCEAIR COMPACT

Пластичен сад

За суво чистење

Број на додатоци: 2

Универзална четка

Волумен на садот за прашина: 2,2 l

Тип на цевка: Телескопска

Дијаметар на цевката: 32 mm

Материјал на цевката: Хромирана

Двојна ХЕПА филтрација

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување

SoftStart тивко палење на моторот

Додатоци: 2

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 7 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 3

Гумирани тркалца

Заштита од прегревање

Боја: Боја Црвена

Потрошувачка на енергија kWh/год.: 56,7 kWh

Должина на приклучен кабел: 7,0 m

Бучност: 84 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 26,6 × 36,7 × 30,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 46 × 30,5 × 35 cm

Нето тежина на апаратот: 5,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 6,8 kg

Приклучна моќ: 1.900 W

Код: 731891

EAN Код: 3838782151705

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice