Правосмукалка VC1621PSWS - Gorenje
затвори
...
VC1621PSWS Правосмукалка
3.690,00 ден

Правосмукалка VC1621PSWS

POWER SLIDE Со вреќичка Број на додатоци: 1 Универзална четка
3.690,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Гумени тркала

Гумени тркала

Непречено движење на сите површини
Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.

Технички карактеристики

POWER SLIDE

Максимална моќност на моторот: 1.600 W

Моќ на всисување: 330 W

Со вреќичка

За суво чистење

Број на додатоци: 1

Универзална четка

Проток на воздух: 35 L/s

Волумен на вреќичката: 3 l

Тип на цевка: Лесна за составување

Дијаметар на цевката: 32 mm

Должина на телескопската цевка: 90 cm

Материјал на цевката: Метал

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот

SoftStart тивко палење на моторот

Индикатор за полна вреќичка

Хартиени вреќи за прашина: 1

Број на текстилни вреќички: 1

Додатоци: 1

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 14 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 3

Гумирани тркалца

Боја: Бела

Должина на приклучен кабел: 5,0 m

Бучност: 83 dB(A)re1pW

Максимална моќност на моторот: 1.600 W

Димензии (ШxВxД): 44 × 30,5 × 24,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 50 × 36,5 × 29 cm

Нето тежина на апаратот: 6,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 7,4 kg

Приклучна моќ: 1.400 W

Код: 678682

EAN Код: 3838782072116

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice