Правосмукалка VC1411CXW - Gorenje
затвори
...
VC1411CXW Правосмукалка
2.790,00 ден

Правосмукалка VC1411CXW

COMPACT XS Со вреќичка Број на додатоци: 1 Универзална четка
2.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Гумени тркала

Гумени тркала

Непречено движење на сите површини
Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.

Технички карактеристики

COMPACT XS

Максимална моќност на моторот: 1.400 W

Моќ на всисување: 275 W

Со вреќичка

За суво чистење

Број на додатоци: 1

Универзална четка

Проток на воздух: 29,9 L/s

Волумен на вреќичката: 2 l

Тип на цевка: Лесна за составување

Дијаметар на цевката: 32 mm

Должина на телескопската цевка: 88 cm

Материјал на цевката: Пластика

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување

SoftStart тивко палење на моторот

Индикатор за полна вреќичка

Хартиени вреќи за прашина: 1

Број на текстилни вреќички: 1

Додатоци: 1

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 15 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 3

Гумирани тркалца

Боја: Бела

Должина на приклучен кабел: 5,0 m

Бучност: 82 dB(A)re1pW

Максимална моќност на моторот: 1.400 W

Димензии (ШxВxД): 35 × 21,5 × 26 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48 × 26 × 28,5 cm

Нето тежина на апаратот: 3,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 5,5 kg

Приклучна моќ: 1.200 W

Код: 728221

EAN Код: 3838782029271

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice