Чистач на пареа SC1200W - Gorenje
затвори
...
SC1200W Чистач на пареа
5.990,00 ден

Чистач на пареа SC1200W

Чисти и дезинфицира
Чистач на пареа Регулирање на пареата
5.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Моќност на пареата

Моќност на пареата

Чистење без хемикалии
Чистењето на пареа е едноставно и еколошки. Чистачот на пареа ефикасно ги отстранува прашината, алергените и непријатните мириси и уништува до 99,9% од грините и бактериите. Ги дезинфицира сите видови тврди површини само со употреба на вода.
_products/features/icon - Контрола со едно копче

Контрола со едно копче

Не може да биде поедноставно
За да го вклучите чистачот на пареа, само држете го копчето. После 25 секунди трепкање, кога уредот е подготвен за употреба, ЛЕД индикаторот ќе покаже сино (светло сино за помалку пареа или темно сино за повеќе пареа). Можете да ја прилагодите моќноста многу лесно - со притискање на копче.
Повеќе
Затвори

Универзален чистач на пареа

Совршен за сите тврди подови
Уживајте при користење на чистачот на пареа на различни тврди подови - паркет, керамички плочки, линолеум, гранит или мермер. Ефикасно отстранува разни видови на дамки како што се дамки од масло, млеко или кафе. Совршено и брзо решение за целото семејство.
_products/features/icon - Лесен и компактен

Лесен и компактен

Лесен за употреба и чувување
Чистачот на пареа тежи само 1,9 кг и има електричен кабел долг 5 метри. Многу е лесен за употреба, но и за чување.
_products/features/icon - Резервоар за вода од 350 мл

Резервоар за вода од 350 мл

Претворете ја водата во ефикасна пареа
Можете да го наполните резервоарот за вода кога сакате, користејќи вода од чешма. За најдобри резултати при чистење, користете топла вода за да го забрзате процесот.

Две крпи од микрофибер

Се перат и траат долго
Придружните ткаенини се изработени од меки микрофибер влакна и се нежни за вашите подови, додека ефикасно ги отстрануваат прашината и нечистотијата. Тие можат да се мијат во машина за перење на пониски температури, се препорачува сушење на свеж воздух. Ткаенините со микрофибер влакна лесно се додаваат или вадат од чистачот на пареа.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Регулирање на пареата

Син индикатор

Крпа за чистење

Простор за сместување на кабелот

Куќиште: Пластично

Должина на приклучен кабел: 5,0 m

Димензии (ШxВxД): 27,5 × 113 × 15,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 18,5 × 55 × 18,5 cm

Нето тежина на апаратот: 2,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 2,7 kg

Приклучна моќ: 1.200 W

Код: 737644

EAN Код: 3838782466045

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice