Правосмукалка VCK1901WF - Gorenje
VCK1901WF Правосмукалка
5.990,00 ден

Правосмукалка VCK1901WF

ATLANTIS 2 Водена филтрација Број на додатоци: 3 Универзална четка
7.590,00 ден
5.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Хепа филтрација

Хепа филтрација

Отстранува до 99,95% од нечистотиите во воздухот
ХЕПА филтерот отстранува до 99,95% честички на нечистотија во воздухот, вклучувајќи полен и дерматофагоиди, што е од суштинско значење за оние кои страдаат од астма и од алергии. Сиот воздух вшмукан од правосмукалката поминува низ ХЕПА филтерот каде што прашината и делчињата од нечистотијата се задржуваат од влакната на филтерот и таму остануваат.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - SmartParking

SmartParking

Паметен систем за паркирање
Правосмукалките се карактеризираат со специјален лизгач кој едноставно и практично ја држи четката или цевката за вшмукување по чистењето или меѓу паузите. Едноставно вметнете ја цевката во лизгачот каде што таа безбедно ќе почека до следното користење.

Технички карактеристики

ATLANTIS 2

Максимална моќност на моторот: 1.900 W

Моќ на всисување: 230 W

Водена филтрација

За суво чистење

Број на додатоци: 3

Универзална четка

Проток на воздух: 32 L/s

Волумен на садот за прашина: 4,5 l

Тип на цевка: Телескопска

Должина на телескопската цевка: 94 cm

Материјал на цевката: Хромирана

1 Хепа филтер

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување

SoftStart тивко палење на моторот

Додатоци: 3

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 16 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 3

Гумирани тркалца

Заштита од прегревање

Мотор By pass

Боја: Боја Црвена

Должина на приклучен кабел: 6 m

Максимална моќност на моторот: 1.900 W

Димензии (ШxВxД): 43,2 × 32,2 × 27,7 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 51 × 32 × 34 cm

Нето тежина на апаратот: 8,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,7 kg

Приклучна моќ: 1.600 W

Код: 305631

EAN Код: 3838942664380

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice