Правосмукалка VC2421ECW - Gorenje
затвори
...
VC2421ECW Правосмукалка
5.990,00 ден

Правосмукалка VC2421ECW

EVO CONTROL Со вреќичка Број на додатоци: 3 Универзална четка
5.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Хепа филтрација

Хепа филтрација

Отстранува до 99,95% од нечистотиите во воздухот
ХЕПА филтерот отстранува до 99,95% честички на нечистотија во воздухот, вклучувајќи полен и дерматофагоиди, што е од суштинско значење за оние кои страдаат од астма и од алергии. Сиот воздух вшмукан од правосмукалката поминува низ ХЕПА филтерот каде што прашината и делчињата од нечистотијата се задржуваат од влакната на филтерот и таму остануваат.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Гумени тркала

Гумени тркала

Непречено движење на сите површини
Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.

Технички карактеристики

EVO CONTROL

Максимална моќност на моторот: 2.400 W

Моќ на всисување: 500 W

Со вреќичка

За суво чистење

Број на додатоци: 3

Универзална четка

Проток на воздух: 43 L/s

Волумен на вреќичката: 3 l

Тип на цевка: Телескопска

Должина на телескопската цевка: 90 cm

Материјал на цевката: Алуминиум

1 Хепа филтер

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување

SoftStart тивко палење на моторот

Индикатор за полна вреќичка

Хартиени вреќи за прашина: 2

Платнена вреќичка: 1

Додатоци: 3

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 19 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 4

Гумирани тркалца

Боја: Бела

Должина на приклучен кабел: 7 m

Максимална моќност на моторот: 2.400 W

Димензии (ШxВxД): 46 × 24 × 30 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 55,5 × 31 × 33,5 cm

Нето тежина на апаратот: 5,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,5 kg

Приклучна моќ: 2.200 W

Код: 594905

EAN Код: 3838782024412

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice