Правосмукалка VC2221GLW - Gorenje
затвори
...
VC2221GLW Правосмукалка
5.690,00 ден

Правосмукалка VC2221GLW

G FORCE LITE Со вреќичка Број на додатоци: 3 XpandZone четка
5.690,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Хепа филтрација

Хепа филтрација

Отстранува до 99,95% од нечистотиите во воздухот
ХЕПА филтерот отстранува до 99,95% честички на нечистотија во воздухот, вклучувајќи полен и дерматофагоиди, што е од суштинско значење за оние кои страдаат од астма и од алергии. Сиот воздух вшмукан од правосмукалката поминува низ ХЕПА филтерот каде што прашината и делчињата од нечистотијата се задржуваат од влакната на филтерот и таму остануваат.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Гумени тркала

Гумени тркала

Непречено движење на сите површини
Гумените тркала спречуваат оштетување на повеќе деликатни подови и овозможуваат правосмукалката лесно да се движи. Правосмукалката не остава никакви траги или гребнатини на подот, без оглед дали се движи на мазни или груби површини.

Технички карактеристики

G FORCE LITE

Максимална моќност на моторот: 2.200 W

Моќ на всисување: 420 W

Со вреќичка

За суво чистење

Број на додатоци: 3

XpandZone четка

Проток на воздух: 42 L/s

Волумен на вреќичката: 3 l

Тип на цевка: Телескопска

Дијаметар на цевката: 35 mm

Должина на телескопската цевка: 86 cm

Материјал на цевката: Метал

1 Хепа филтер

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување

SoftStart тивко палење на моторот

Индикатор за полна вреќичка

Број на текстилни вреќички: 1

Додатоци: 3

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 7 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 3

Гумирани тркалца

Заштита од прегревање

Боја: Бела

Должина на приклучен кабел: 5,0 m

Бучност: 77 dB(A)re1pW

Максимална моќност на моторот: 2.200 W

G FORCE

Димензии (ШxВxД): 43,4 × 27,2 × 28,9 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 56,5 × 33 × 33 cm

Нето тежина на апаратот: 5,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,4 kg

Приклучна моќ: 2.000 W

Код: 678681

EAN Код: 3838782072062

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice