Правосмукалка VC1411B - Gorenje
»
»
»
Модели
VC1411B Правосмукалка
2.790,00 ден

ПравосмукалкаVC1411B

Со вреќичка Број на додатоци: 1 Универзална четка
2.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Хепа филтрација

Хепа филтрација

Отстранува до 99,95% од нечистотиите во воздухот
ХЕПА филтерот отстранува до 99,95% честички на нечистотија во воздухот, вклучувајќи полен и дерматофагоиди, што е од суштинско значење за оние кои страдаат од астма и од алергии. Сиот воздух вшмукан од правосмукалката поминува низ ХЕПА филтерот каде што прашината и делчињата од нечистотијата се задржуваат од влакната на филтерот и таму остануваат.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Максимална моќност на моторот: 1.400 W

Моќ на всисување: 275 W

Со вреќичка

За суво чистење

Број на додатоци: 1

Универзална четка

Проток на воздух: 32 L/s

Волумен на вреќичката: 2 l

Тип на цевка: Телескопска

Должина на телескопската цевка: 80 cm

Материјал на цевката: Метал

1 Хепа филтер

Управувачка локација: Контрола на апаратот

Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување

SoftStart тивко палење на моторот

Индикатор за полна вреќичка

Хартиени вреќи за прашина: 3

Платнена вреќичка: 1

Додатоци: 1

Намотување на кабелот

Голем досег (кабел, црево и цевка): 14 m

Исправено или хоризонтално

Додаток за оставање на цевката

Број на тркала: 3

Пластични тркалца

Боја: Боја плава

Должина на приклучен кабел: 5 m

Максимална моќност на моторот: 1.400 W

Димензии (ШxВxД): 38 × 22 × 24 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 43 × 27,5 × 28,5 cm

Нето тежина на апаратот: 4 kg

Бруто тежина на апаратот: 5 kg

Приклучна моќ: 1.200 W

Код: 450860

EAN Код: 3838942995569

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice