Чистач на пареа SC1800R - Gorenje
затвори
...
SC1800R Чистач на пареа
6.250,00 ден

Чистач на пареа SC1800R

Притисок на пареата: 5 bar Нерѓосувачки челик Капацитет на резервоарот: 1 l Регулирање на пареата
6.250,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Компактен, лесен, згоден за употреба

Компактен, лесен, згоден за употреба

Со својата тежина која е помала од 3 кг., 13 метарски кабел и специјален колан за носење, овој чистач на пареа ќе ви овозможи чистење кое воопшто нема да ве заморува.
_products/features/icon - DirectWater - вода од чешма

DirectWater - вода од чешма

Чистачот на пареа може да се користи било кога и било каде бидејќи не ви е потребна дестилирана вода; водата од чешма ќе биде доволно добра.
_products/features/icon - Двојна заштита

Двојна заштита

Специјалната обвивка на садот за вода и копчето за контрола на цревото, ќе ја направи употребата на чистачот на пареа перфектно безбедна. Нема потреба да се грижите од попарување или изгореници.
_products/features/icon - Повеќе наменски - повеќе додатоци за перфектна чистота

Повеќе наменски - повеќе додатоци за перфектна чистота

Неколку додатоци ви овозможуваат да го користите чистачот на пареа за неколку различни површини. Основната прскалка (1) ќе се покаже особено згодна кога чистите во кујната (рингли на плин, решетки за скара, решетки од фрижидер итн.); специјалниот додаток со четка (2) ќе функционира одлично за керамичките плочkи; крпата за под и четка (3) ќе се погрижат за вашиот под и ќилимите; за отстранување на нечистотијата од стаклените површини како што се стаклата на прозорците, најдобар избор ќе биде специјалниот гумен додаток (4).
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Нема потреба од хемикалии

Нема потреба од хемикалии

Самата пареа, без било какви хемикалии кои инаку се употребуваат во домаќинството, може да се справи со секаква нечистотија. И, не само тоа: пареата исто така ќе ја елиминира салмонелата, бактериите и другите алергенси, без било какво оштетување на површината која се чисти.
_products/features/icon - Црвено или зелено?

Црвено или зелено?

Индикаторот постојано ве информира дали апаратот е подготвен за работа или не. Црвената сијаличка покажува дека водата само се загрева; зеленото покажува дека посакуваната температура е постигната и дека чистењето може да започне.

Не'рѓосувачки челичен сад

Еднолитарскиот не'рѓосувачки челичен сад ќе ви овозможи употреба на вашиот чистач на пареа континуирано до 45 мин.

Технички карактеристики

Притисок на пареата: 5 bar

Нерѓосувачки челик

Капацитет на резервоарот: 1 l

Регулирање на пареата

Црвен индикатор за работа

Крпа за чистење

Додаток за прозори

Додаток за пареа

Додаток на крпата за чистење

Број на мали четки: 2

Појас за носење

Инка за долевање на вода

Двоен

Должина на приклучен кабел: 5 m

Димензии (ШxВxД): 49 × 39 × 39 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 50 × 34 × 26 cm

Нето тежина на апаратот: 2,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 5,2 kg

Приклучна моќ: 1.800 W

Код: 255897

EAN Код: 3838942549397

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice