Мултифункционален готвач MC6MBK - Gorenje
затвори
...
MC6MBK Мултифункционален готвач
5.990,00 ден

Мултифункционален готвач MC6MBK

Мултифункционален готвач Моќност на грејачот: 1.000 W Програми за готвење: 15 Регулирање на времето на готвење Капак кој се отстранува Брзо готвење
5.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Сѐ во едно

Сѐ во едно

Повеќе кујнски апарати во еден
Мултифункционалниот готвач има различни опции за готвење за да внесете разновидност во вашата кујна. Уживајте во готвење под притисок, бавно готвење, пржење, пржење со малку масло (sauté), варење, динстање и готвење на пареа, сè во еден апарат кој може да замени повеќе кујнски апарати. Зафаќа помалку простор во вашата кујна и ви дозволува да готвите јадења зачувувајќи ги нивните корисни својства.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - 9 сигурносни системи

9 сигурносни системи

Загарантирано безбедно готвење
За дополнителна безбедност, апаратот располага со повеќестепен систем за безбедносна заштита од можно прегревање или преголем притисок. Издувниот вентил ќе помогне да не се испушти врел воздух и ќе ве заштити додека безбедносната брава нема да дозволи да започне готвењето додека правилно не се постави капакот.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Тајмер за одложен почеток и до 24 часа

Тајмер за одложен почеток и до 24 часа

Навреме подготвен оброк
Наменет за флексибилно планирање на оброците, функцијата за одложување на времето овозможува подготовка на оброкот во одреденото време. Може да го одложите почетокот на готвење во мултифункционалниот готвач и до 24 часа. Значи, за да заштедите време наутро можете да го прилагодите апаратот на таков начин што појадокот ќе биде подготвен кога ќе се разбудите.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - 15 однапред дефинирани паметни програми

15 однапред дефинирани паметни програми

Секогаш вкусно готвење
Овој мултифункционален готвач има дигитален ЛЦД-дисплеј кој прикажува контрола на време и температура и 15 однапред дефинирани функции за да можете да готвите различни рецепти само со еден едноставен допир. Постојано ќе уживате во вкусно подготвени оброци.
_products/features/icon - Лесен за користење

Лесен за користење

Готвење без напор
Големиот панел за работа со ЛЕД-дисплеј и 15 однапред дефинирани програми за готвење кои се движат од готвење под притисок, готвење на пареа, бавно готвење, ориз, житарки, супа, месо/чорба, пилешко, риба, грав и чили, кисело млеко, каша/пориџ и многу повеќе, ќе ви помогне да готвите без напор. Лесно е и за чистење. Дополнително, функцијата за одржување на топлината на храната се вклучува откако ќе заврши готвењето, така што храната е подготвена да сервира кога ќе бидете подготвени, додека пак тајмерот за одложен почеток од 24 часа е дизајниран за флексибилно планирање на оброците.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Моќност на грејачот: 1.000 W

Волумен: 6 l

Програми за готвење: 15

Звучен сигнал

Брзо готвење

Готвење под притисок

Одржување на температурата

Капак кој се отстранува

Лесно чистење

Електронско

Регулирање на времето на готвење

Одложен старт

Додаток за готвење на пареа

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Куќиште: Пластика + метал

Моќност на грејачот: 1.000 W

Димензии (ШxВxД): 33 × 32 × 31 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 32 × 35,4 × 32 cm

Нето тежина на апаратот: 5,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 6,6 kg

Код: 737435

EAN Код: 3838782463785

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции