Фритеза на топол воздух AF1409DB - Gorenje
затвори
...
AF1409DB Фритеза на топол воздух
6.150,00 ден

Фритеза на топол воздух AF1409DB

Фритеза на топол воздух
6.150,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Контрола на температурата

Контрола на температурата

80 ° C - 200 ° C
Можноста рачно да се промени температурата за време на работата ви овозможува да ги прилагодите крцкавоста и изгледот на храната. Можете исто така да изберете од 9 претходно поставени програми и автоматски да сетирате совршена температура.
_products/features/icon - Вешт помошник во кујната

Вешт помошник во кујната

Од солено до слатко
Покрај пржењето, фритезата на топол воздух може да се користи и за подготовка на слатки десерти како колачиња, мафини, браунис, торта или дури и за печење различни јаткасти плодови.
_products/features/icon - Циркулацијата на топол воздух

Циркулацијата на топол воздух

Топлиот воздух кружи од горниот дел кон дното и назад, за да создаде совршена дистрибуција на топлина. За крцкава кора однадвор и сочно јадење одвнатре.
_products/features/icon - Контрола на времето на готвење

Контрола на времето на готвење

Прецизно време со звучен сигнал
Сетирајте го времето на готвење според ваша желба. Тајмерот може да се сетира до 60 минути. Пријатен звучен сигнал ви овозможува да знаете кога е готово јадењето.
_products/features/icon - Нелеплива површина

Нелеплива површина

Совршена храна и лесно сервирање
Поради специјалната нелеплива површина од внатрешната страна на корпата, храната не лепи на страните и може да се сервира директно од садот во чинијата.
_products/features/icon - Капацитет на садот

Капацитет на садот

XXL оброк
Практичната корпа за пржење со волумен од 3.5 литри ви овозможува да подготвите поголема количина храна одеднаш.

Технички карактеристики

Прегледен ЛЕД дисплеј

Димензии (ШxВxД): 28 × 34 × 30,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 38,5 × 32,5 × 33,2 cm

Нето тежина на апаратот: 4,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 5,6 kg

Приклучна моќ: 1.400 W

Код: 736351

EAN Код: 3838782424984

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice