Пегла на пареа SIH 2600GC - Gorenje
затвори
...
SIH 2600GC Пегла на пареа
2.090,00 ден

Пегла на пареа SIH 2600GC

Моќност на грејачот: 2.600 W Аналогно Индикатор на температура
2.650,00 ден
2.090,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Полна пареа

Полна пареа

Пеглата најдобро функционира кога работи на пареа. Нивото на пареа може да се подеси на три нивоа, а пеглањето е уште повеќе олеснето и поефикасно со големата сила на рапидното испуштање на пареа. Сите пегли на Горење со подлога, овозможуваат вертикално пеглање со употреба на пареа.

Технички карактеристики

Моќност на грејачот: 2.600 W

Систем против создавање на бигор

Систем против прокапување

Функција самочистење

Вертикално пеглање за осетливи алишта

Можност за суво пеглање

Аналогно

Индикатор на температура

Постојана пареа: 30 g/min

Ударна пареа: 100 g/min

Фин врв за прецизно пеглање

Функција прскање

Простор за сместување на кабелот

Долевање на вода во текот на пеглањето

Практичен, широк отвор со капак

Сад за дозирање вода

Гумени ногарки за стабилност

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Волумен на резервоарот за вода: 0,35 l

Должина на приклучен кабел: 2,5 m

Димензии (ШxВxД): 31 × 18,6 × 13 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 32,2 × 16,9 × 15 cm

Нето тежина на апаратот: 1,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 2 kg

Приклучна моќ: 2.600 W

Код: 507346

EAN Код: 3838942058875

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice