Пегла на пареа SIH 1800BT - Gorenje
затвори
...
SIH 1800BT Пегла на пареа
1.550,00 ден

Пегла на пареа SIH 1800BT

Пегла на пареа Моќност на грејачот: 1.800 W Аналогно Perfect Glide површина за пеглање
1.550,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Полна пареа

Полна пареа

Пеглата најдобро функционира кога работи на пареа. Нивото на пареа може да се подеси на три нивоа, а пеглањето е уште повеќе олеснето и поефикасно со големата сила на рапидното испуштање на пареа. Сите пегли на Горење со подлога, овозможуваат вертикално пеглање со употреба на пареа.

Технички карактеристики

Моќност на грејачот: 1.800 W

Perfect Glide површина за пеглање

Систем против создавање на бигор

Вертикално пеглање за осетливи алишта

Можност за суво пеглање

Аналогно

Постојана пареа: 17 g/min

Ударна пареа: 40 g/min

Функција прскање

Долевање на вода во текот на пеглањето

Практичен, широк отвор со капак

Сад за дозирање вода

Гумени ногарки за стабилност

Волумен на резервоарот за вода: 0,20 l

Должина на приклучен кабел: 2,5 m

Димензии (ШxВxД): 27 × 14 × 10,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 27,2 × 14,2 × 10,7 cm

Нето тежина на апаратот: 0,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 1,3 kg

Приклучна моќ: 1.800 W

Код: 443177

EAN Код: 3838942983412

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice