Парен генератор SGH2400BBSUPREME - Gorenje
затвори
...
SGH2400BBSUPREME Парен генератор
8.490,00 ден

Парен генератор SGH2400BBSUPREME

Парен генератор Моќност на грејачот: 2.400 W Индикатор на температура
8.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Генератор на пареа

Генератор на пареа

Моќен и постојан проток на пареа
Со помош на вградената пумпа, пареата се произведува под силен притисок и продира подлабоко во ткаенината. Ова обезбедува полесно отстранување на тврдоглави набори. Пареата е рамномерно распоредена. Нема протекување на водата, што е исклучително важно во случај на деликатни ткаенини бидејќи капките вода може да предизвикаат дамки.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Моќност на грејачот: 2.400 W

Систем против создавање на бигор

Систем против прокапување

Функција самочистење

Вертикално пеглање за осетливи алишта

Можност за суво пеглање

Пеглање со сува пареа

ECO програма

Систем за испуштање на пареата

Напредна пумпа

Нивоа на моќност: 2

Индикатор на температура

Постојана пареа: 120 g/min

Ударна пареа: 600 g/min

Фин врв за прецизно пеглање

Прегледен ЛЕД дисплеј

Простор за сместување на кабелот

Индикатор за тврдост на водата

Индикатор за ниско ниво на вода

Долевање на вода во текот на пеглањето

Практичен, широк отвор со капак

Отстранлив резервоар за вода за едноставно одржување

Ергономски дизајн

Гумени ногарки за стабилност

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Безбедно пеглање

Волумен на резервоарот за вода: 1,70 l

Притисок на пареата: 7,5 bar

Куќиште: Пластика + метал

Должина на приклучен кабел: 1,9 m

Димензии (ШxВxД): 44 × 28 × 29 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 47,4 × 32 × 29,4 cm

Нето тежина на апаратот: 4,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 6,5 kg

Приклучна моќ: 2.400 W

Код: 673858

EAN Код: 3838782070211

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice