Овлажнувач на воздух H50W - Gorenje
затвори
...
H50W Овлажнувач на воздух
4.990,00 ден

Овлажнувач на воздух H50W

Овлажнувач на воздух Површина: 20 m² Ultra sonic технологија Пареа: Ладна пареа Логично управување (Smart control)
4.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Сад за мириси

Сад за мириси

Ароматерапија за релаксирачка атмосфера
Додадете неколку капки домашен мирис или есенцијално масло на сунѓерчето во садот за мириси што можете да го најдете на дното на овлажнувачот и уживајте во сите придобивки на ароматерапијата. Воздухот ќе биде посвеж, а атмосферата попријатна, што ќе придонесе за подобро расположение и релаксација.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - 360° прилагодлив отвор за испуштање на пареа

360° прилагодлив отвор за испуштање на пареа

Персонализирано испуштање на пареа
Овлажнувачот создава бавна смирувачка пареа, додека отворот за испуштање на пареата прилагодлив за 360°, заедно со прилагодливата контрола на испуштање на пареа, овозможуваат целосно персонализирана употреба на апаратот.
_products/features/icon - Студена пареа

Студена пареа

Природна сензација
Специјалната технологија ја претвора водата во пареа, создавајќи единствена атмосфера во вашиот дом. Ослободената пареа е студена, што носи природна сензација во вашиот дом, доживувајќи ја свежината на пролетното утро. Испуштањето на пареа е до 210 мл/час.
_products/features/icon - Режим на мирување

Режим на мирување

Тивка работа без светлина
Одржувањето на соодветни нивоа на влажност помага во намалување на статичкиот електрицитет и ги одржува хидрирани грлото и носната празнина. Ултразвучниот овлажнувач е целосно тивок за време на неговото работење. Режимот на мирување ќе ги исклучи светлата на екранот и уредот ќе продолжи да работи. Овој уред е одличен за спални, детски соби, градинки или канцеларии.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Контрола на допир

Контрола на допир

Со индикатор за ниво на влажност
Можно е да поставите три нивоа на влажност, тајмер, амбиентално светло, саканата вредност на влажноста и ноќниот режим со едноставно допирање на ЛЕД-екранот на контролната табла. Посебен вграден сензор го покажува тековното ниво на влажност во просторијата, дури и кога уредот е во режим на мирување.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Подобрена влажност во просторијата

Подобрен квалитет на воздухот

Капацитет на резервоарот: 5 l

Ultra sonic технологија

Антибактериски филтер

Пареа: Ладна пареа

Модерен дизајн

Мерач на влажноста во просторијата

Контрола на влажност: 40-70

Логично управување (Smart control)

Информативен екран: Прегледен ЛЕД дисплеј

Бела

Гумени ногарки за стабилност

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Површина: 20 m²

Куќиште: Пластично

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Должина на приклучен кабел: 1,5 m

Димензии (ШxВxД): 17 × 38,7 × 17 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 22,5 × 42,7 × 21,5 cm

Нето тежина на апаратот: 1,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 2,1 kg

Приклучна моќ: 26 W

Код: 737865

EAN Код: 3838782471056

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции