Овлажнувач за воздух - Baby линија H17BY - Gorenje
затвори
...
H17BY Овлажнувач за воздух - Baby линија
2.790,00 ден

Овлажнувач за воздух - Baby линија H17BY

Ultra sonic технологија Пареа: Ладна пареа
2.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Ултрасонична технологија

Ултрасонична технологија

Звучните вибрации продуцираат ситна водена пареа.
Посеба технологија ја претвора водата во пареа, создавајки пријатна атмосфера во вашиот дом. Пареата е ладна и дава чувство на природна свежина на пролетно утро во природа. Овој ултрасоничен овлажнувач може да произведе доволно ладна пареа за 30м2 простор.
_products/features/icon - Уште од првиот ден

Уште од првиот ден

Овозможува полесно дишење и навлажнување на воздухот
Уште од првиот ден, кога вашето бебе ќе стигне дома, навлажнувачот ќе обезбеди оптимална влажност во собата во која бебето престојува и ќе го олесни неговиот сон, чувајќи го од непријатностите кои ги предизвикува сувиот воздух. На тој начин, вашето бебе ќе спие мирно. Навлажнувачот помага и при кашлање, настинки и затнат нос.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Супер тивок

Супер тивок

Тивко работење за пријатна атмосфера
Тивката работа овозможува совршено бесшумна атмосфера. Работата меѓу 8 и 10 часа, без полнење на резервоарот, овозможува мирен сон на вашето бебе, во текот на целата ноќ.
_products/features/icon - Управување со едно копче

Управување со едно копче

Едноставно управување и регулирање на нивото на пареа
Управувањето на Gorenje Baby-навлажнувачот е едноставно, со користење ротирачко копче, со кое се поставува нивото на работа. Водата лесно се дополнува преку посебен отвор. Кога е вклучена сината ЛЕД-светлина, навлажнувачот работи, додека пак, кога резервоарот за вода е празен, се појавува црвена светлина.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Подобрена влажност во просторијата

Подобрен квалитет на воздухот

Капацитет на резервоарот: 1,7 l

Ultra sonic технологија

Пареа: Ладна пареа

Модерен дизајн

Син индикатор

Гумени ногарки за стабилност

Куќиште: Пластика + метал

Бучност: 35 dB(A)re1pW

Должина на приклучен кабел: 1,0 m

Димензии (ШxВxД): 34 × 21 × 15 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 36,8 × 24,5 × 17,8 cm

Нето тежина на апаратот: 1,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 2,2 kg

Приклучна моќ: 30 W

Код: 561278

EAN Код: 3838942126130

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice