Прочистувач на воздух AP500 - Gorenje
затвори
...
AP500 Прочистувач на воздух
15.750,00 ден

Прочистувач на воздух AP500

Прочистувач на воздух
18.490,00 ден
15.750,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Дигитална контролна табла

Дигитална контролна табла

Лесен за користење
ЛЕД-осветлената контролна табла ви помага лесно да се префрлате помеѓу различните брзини на вентилаторот и режимите за прочистување на воздух (автоматски, тивок или турбо). Можете исто така да ги исклучите светлата. Уживајте во целосната контрола на прочистување на воздухот.
_products/features/icon - Тивок режим на работа

Тивок режим на работа

Супер тивок на 25 dB
Прочистувачот работи тивко и мирно, како шепот, кога работи со најмала брзина на вентилаторот и со исклучени светла. Со ниво на бучава од само 25 dB го чисти воздухот за полесно дишење и спиење. Идеален е за спални или детски соби.
_products/features/icon - Светлосен индикатор за квалитет на воздух

Светлосен индикатор за квалитет на воздух

Лош, добар или одличен квалитет на воздухот
Прочистувачот го покажува моменталниот квалитет на воздух во просторијата преку ЛЕД светло. Сензорите го мерат квалитетот на воздух во затворена просторија со прикажување на црвена (слаб квалитет на воздух), портокалова (добар квалитет на воздух) или сина прстенеста светлина (одличен квалитет на воздух).
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Двоен систем за филтрација

Двоен систем за филтрација

Со индикатор за промена на филтерот
Секој заменлив 3 во 1 филтер доаѓа со префилтер, ХЕПА филтер и филтер со активен јаглен, со најнова технологија за прочистување. Активниот јаглен ги отстранува непријатните мириси. Светлосниот индикатор предупредува кога е време да ги смените филтрите.
_products/features/icon - 5 брзини на вентилаторот

5 брзини на вентилаторот

Оптимална удобност
Лесно може да одберете една од трите брзини на вентилаторот: ниска, средна и висока. Дополнително, можете да изберете и автоматски, тивок или турбо режим. Турбо режимот на работа е совршен за брзо прочистување на воздухот.
_products/features/icon - Оптимално прочистување на воздухот

Оптимално прочистување на воздухот

За простории до 60 m2
Уживајте во свеж и чист воздух во спалната соба, дневната соба или во канцеларијата. Прочистувачот на воздухот е совршен избор за простории до 60 м2. Можете да го поместувате многу лесно и да го подобрувате квалитетот на воздухот таму каде што е потребно.
_products/features/icon - Технологија на јонизација

Технологија на јонизација

Чувствувајте повеќе енергија
Технологијата на јонизација ослободува негативни јони во воздухот. Тие се неопходни за метаболизмот на клетките и другите витални функции. Ефикасниот систем за филтрирање отстранува полен, мириси, чад и честички од прашина, секогаш обезбедувајќи чист и свеж воздух во затворените простории.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Сензор за PM2.5 и VOC

Сензор за PM2.5 и VOC

Совршена контрола
Двата сензора ги читаат ултра ситните честички (PM2.5) и испарливите органски соединенија (VOC), кои се непостојан извор на загадување на воздухот во затворен простор. Примери за извори на VOC во домашна и во работна средина се: бои и лакови, козметика, производи за чистење, софи, душеци, теписи, весници и фотокопири итн. Сензорите имаат индивидуализирани нивоа за трите различни сегменти од одличен до многу загаден (одличен до лош воздух квалитет). Вредноста ќе ја генерира бојата на ЛЕД-дисплејот (вредност на VOC) и бојата на светлото на прстенот (вредност PM2,5).
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Тип на апарат: Прочистувач на воздух

AP500

ЛЦД: ЛЦД дисплеј

Јонизатор

Ниво на бучава: 35 dB(A)re1pW

Турбо режим на работа

Филтер: Филтер со активен јаглен, ХЕПА филтер, Предфилтер

Индикатор за чистење на филтерот

Површина на просторот: 60 m2

Димензии (ШxВxД): 31 × 68 × 31 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 39,2 × 80,6 × 38,2 cm

Нето тежина на апаратот: 9,9 kg

Бруто тежина на апаратот: 13 kg

Приклучна моќ: 35 W

Код: 736952

EAN Код: 3838782444975

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice