Кујнски робот MMC1500BK - Gorenje
»
»
»
»
затвори
...
MMC1500BK Кујнски робот
19.990,00 ден

Кујнски робот MMC1500BK

Кујнски робот Моќност на моторот (max): 1.500 W Број на брзини за лесно ракување: 6 AC мотор за сигурно работење Капацитет на садот за мешање и месење: 6,7 l
19.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Моќност на моторот (max): 1.500 W

AC мотор за сигурно работење

Мек старт на моторот (SoftStart)

Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење

Тивка работа (SilentPower)

Лесно чистење

On/off копче и копче за регулирање на вртежите

Број на брзини за лесно ракување: 6

Автоматска регулација на вртежите за целосно прилагодување на смесата

Додатоци за кујнскиот робот: за месење тесто, за мешање, Маталка за шлаг

Вклучени додатоци

Вклучени додатоци: мултипрактик

Дополнителни додатоци што може да се купат одделно: 3 додатоци за салама и колбаси, блендер, додаток за кекси, 3 додатоци за сечкање, мултипрактик, соковник за бавно цедење, за тестенини за подготовка на лазања, за мелење месо, 5 мали додатоци за подготовка на тестенини, за фиде и шпагети, за тестенини и таљатели

Капацитет на садот за мешање и месење: 6,7 l

Отвор за додавање состојки

Рачка на садот

Гумени ногарки за стабилност

Можност за купување дополнителни додатоци

Сигурносен прекинувач за совршена безбедност

Заштита од автоматско вклучување за поголема сигурност во кујната

Заштитен капак

Заштитени погонски делови

Заклучување на моторот за дополнителна сигурност

Куќиште: Алуминиум

Боја: Црна

Преносен материјал: Метал

Должина на приклучен кабел: 1,4 m

Димензии (ШxВxД): 39 × 38 × 29 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 67 × 40,3 × 33,7 cm

Нето тежина на апаратот: 11,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 13,9 kg

Приклучна моќ: 1.500 W

Код: 555441

EAN Код: 3838942115578

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции