Кујнски робот MMC1000XE - Gorenje
»
»
»
»
затвори
...
MMC1000XE Кујнски робот
12.990,00 ден

Кујнски робот MMC1000XE

Кујнски робот Моќност на моторот (max): 1.000 W Број на брзини за лесно ракување: 7 AC мотор за сигурно работење Капацитет на садот за мешање и месење: 5 l
12.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - 7 брзини

7 брзини

Заштеда на време и енергија
Завршете ги своите задачи во најкус можен рок. Кујнскиот робот ќе ви заштеди време и енергија давајќи исклучителни резултати. Точното поставување на брзината, вклучително и пулсната функција, овозможува одлично работење и прецизна контрола при секоја брзина на мешање.
_products/features/icon - Совршено мешање

Совршено мешање

Оставете го овој високо обучен асистент да ја заврши работата
Додатокот за мешање ротира околу својата оска додека главата за мешање ротира во спротивна насока, осигурувајќи дека сите состојки се совршено и рамномерно измешани. Воздухот ќе остане во тестото, правејќи го меко и еластично. Сè што треба да направите е да го изберете вистинскиот прилог за вашиот омилен рецепт и да импресионирате со одлични резултати.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Сад за мешање од 5 литри

Сад за мешање од 5 литри

Практичен и издржлив
Големиот сад од нерѓосувачки челик од 5 l ќе се погрижи сè да се измеша и да се комбинира рамномерно. Лесен е за ракување, така што можете да го користите за мешање на големи и мали количини. Исто така е безбеден за миење во машина за садови.

Технички карактеристики

Моќност на моторот (max): 1.000 W

AC мотор за сигурно работење

Мек старт на моторот (SoftStart)

Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење

Тивка работа (SilentPower)

3D мешање

Лесно чистење

On/off копче и копче за регулирање на вртежите

Број на брзини за лесно ракување: 7

Автоматска регулација на вртежите за целосно прилагодување на смесата

Додатоци за кујнскиот робот: за месење тесто, за мешање, Маталка за шлаг

Капацитет на садот за мешање и месење: 5 l

Отвор за додавање состојки

Гумени ногарки за стабилност

Заштита од прегревање за дополнителна безбедност

Сигурносен прекинувач за совршена безбедност

Заштита од автоматско вклучување за поголема сигурност во кујната

Заштитен капак

Заштитени погонски делови

Заклучување на моторот за дополнителна сигурност

Куќиште: Алуминиум

Боја: Црна

Преносен материјал: Метал

Должина на приклучен кабел: 1,0 m

Димензии (ШxВxД): 36 × 37,2 × 27 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 42,8 × 40 × 25,8 cm

Нето тежина на апаратот: 6,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 7,9 kg

Приклучна моќ: 1.000 W

Код: 737578

EAN Код: 3838782464522

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции