Кујнски робот MMC1000W - Gorenje
»
»
»
»
затвори
...
MMC1000W Кујнски робот
12.750,00 ден

Кујнски робот MMC1000W

Кујнски робот Моќност на моторот (max): 1.000 W Број на брзини за лесно ракување: 6 AC мотор за сигурно работење Капацитет на садот за мешање и месење: 4,5 l
12.750,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Совршено мешање

Совршено мешање

Оставете го овој високо обучен асистент да ја заврши работата
Додатокот за мешање ротира околу својата оска додека главата за мешање ротира во спротивна насока, осигурувајќи дека сите состојки се совршено и рамномерно измешани. Воздухот ќе остане во тестото, правејќи го меко и еластично. Сè што треба да направите е да го изберете вистинскиот прилог за вашиот омилен рецепт и да импресионирате со одлични резултати.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Три додатоци

Три додатоци

За сите постапки пред печење
Мешање, матење, месење. Апаратот доаѓа со кука за тесто, маталка за матење и плосната маталка. Маталката за матење ги мати состојките кога барате мека и воздушеста конзистентност; куката за тесто ефикасно ќе се справи дури и со најцврстото тесто; а плосната маталка ќе измати одличен крем или деликатна пена од белка од јајце.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Лесен пристап

Лесен пристап

Сад со капак
Садот од не'рѓосувачки челик му дава модерен и елегантен изглед на апаратот и го продолжува неговиот корисен век. Транспарентниот капак овозможува контрола врз процесот на мешање, спречува прскање на содржината наоколу и овозможува додавање состојки за време на процесот на мешање. Бидејќи е безбеден за миење во машина за садови, садот ќе ви ја олесни секојдневната работа во кујната.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Моќност на моторот (max): 1.000 W

AC мотор за сигурно работење

Мек старт на моторот (SoftStart)

Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење

Тивка работа (SilentPower)

3D мешање

Лесно чистење

On/off копче и копче за регулирање на вртежите

Број на брзини за лесно ракување: 6

Автоматска регулација на вртежите за целосно прилагодување на смесата

Додатоци за кујнскиот робот: за месење тесто, за мешање, Маталка за шлаг

Вклучени додатоци

Вклучени додатоци: Блендер

Дополнителни додатоци што може да се купат одделно: 3 додатоци за салама и колбаси, блендер, додаток за кекси, 3 додатоци за сечкање, соковник за бавно цедење, за тестенини за подготовка на лазања, за мелење месо, 5 мали додатоци за подготовка на тестенини, за фиде и шпагети, за тестенини и таљатели

Капацитет на садот за мешање и месење: 4,5 l

Отвор за додавање состојки

Рачка на садот

Вакумски ногарки за совршена стабилност

Можност за купување дополнителни додатоци

Заштита од прегревање за дополнителна безбедност

Сигурносен прекинувач за совршена безбедност

Заштита од автоматско вклучување за поголема сигурност во кујната

Заштитен капак

Заштитени погонски делови

Заклучување на моторот за дополнителна сигурност

Куќиште: Пластика + метал

Боја: Бела боја

Преносен материјал: Метал

Должина на приклучен кабел: 1,1 m

Димензии (ШxВxД): 38,2 × 34,4 × 28,4 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 59,3 × 30 × 41,2 cm

Нето тежина на апаратот: 8,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 10,4 kg

Приклучна моќ: 1.000 W

Код: 663555

EAN Код: 3838782058899

Прилози

Accessories

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice