Кујнски робот MMC1000RLR - Gorenje
»
»
»
»
затвори
...
MMC1000RLR Кујнски робот
14.990,00 ден

Кујнски робот MMC1000RLR

Кујнски робот Моќност на моторот (max): 1.000 W Број на брзини за лесно ракување: 7 AC мотор за сигурно работење Капацитет на садот за мешање и месење: 4,5 l
16.590,00 ден
14.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Сѐ во едно

Сѐ во едно

Мелење месо, сечкање зеленчук и подготовка на колачиња
Со сите вклучени додатоци, ќе можете да го користите овој кујнски робот скоро како апарат кој нуди сè-во-едно. Мелењето месо, сечкањето зеленчук или подготовката на колачиња никогаш не било толку лесно. Заедно со ова, дополнителниот сад ќе ви помогне со поголеми количини. Каков бонус за вашата кујна!
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Лесен пристап

Лесен пристап

Сад со капак
Садот од не'рѓосувачки челик му дава модерен и елегантен изглед на апаратот и го продолжува неговиот корисен век. Транспарентниот капак овозможува контрола врз процесот на мешање, спречува прскање на содржината наоколу и овозможува додавање состојки за време на процесот на мешање. Бидејќи е безбеден за миење во машина за садови, садот ќе ви ја олесни секојдневната работа во кујната.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Совршено мешање

Совршено мешање

Оставете го овој високо обучен асистент да ја заврши работата
Додатокот за мешање ротира околу својата оска додека главата за мешање ротира во спротивна насока, осигурувајќи дека сите состојки се совршено и рамномерно измешани. Воздухот ќе остане во тестото, правејќи го меко и еластично. Сè што треба да направите е да го изберете вистинскиот прилог за вашиот омилен рецепт и да импресионирате со одлични резултати.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Четири додатоци

Четири додатоци

За сите постапки пред печење
Мешање, матење, месење. Апаратот доаѓа со кука за тесто, маталка за матење, плосната маталка и иновативно свиткана маталка. Маталката за матење ги мати состојките кога барате мека и воздушеста конзистентност; куката за тесто ефикасно ќе се справи дури и со најцврстото тесто; плосната маталка ќе измати одличен крем или деликатна пена од белка од јајце, додека иновативно свитканата маталка е одлична алатка за најделикатните кремасти мешавини и додатоци.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Моќност на моторот (max): 1.000 W

AC мотор за сигурно работење

Мек старт на моторот (SoftStart)

Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење

Тивка работа (SilentPower)

3D мешање

Лесно чистење

On/off копче и копче за регулирање на вртежите

Број на брзини за лесно ракување: 7

Автоматска регулација на вртежите за целосно прилагодување на смесата

Додатоци за кујнскиот робот: за месење тесто, за мешање, Силиконска маталка, Маталка за шлаг

Вклучени додатоци

Вклучени додатоци: Колачи, 3 додатоци за рендање и сецкање, Додаток за мелење на месо

Дополнителни додатоци што може да се купат одделно: 3 додатоци за салама и колбаси, додаток за кекси, 3 додатоци за сечкање, соковник за бавно цедење, за тестенини за подготовка на лазања, за мелење месо, 5 мали додатоци за подготовка на тестенини, за фиде и шпагети, за тестенини и таљатели

Сад: Пластичен сад

Капацитет на садот за мешање и месење: 4,5 l

Сад со екстра волумен: 4,3 l

Отвор за додавање состојки

Рачка на садот

Гумени ногарки за стабилност

Можност за купување дополнителни додатоци

Заштита од прегревање за дополнителна безбедност

Сигурносен прекинувач за совршена безбедност

Заштита од автоматско вклучување за поголема сигурност во кујната

Заштитен капак

Заштитени погонски делови

Заклучување на моторот за дополнителна сигурност

Куќиште: Алуминиум

Боја: Црвена

Преносен материјал: Метал

Должина на приклучен кабел: 1,1 m

Димензии (ШxВxД): 36 × 37,2 × 27 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 42,2 × 30,2 × 43 cm

Нето тежина на апаратот: 9,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 10,6 kg

Приклучна моќ: 1.000 W

Код: 737804

EAN Код: 3838782470554

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции