Рачен блендер HBX884QE - Gorenje
»
»
»
»
затвори
...
HBX884QE Рачен блендер
3.290,00 ден

Рачен блендер HBX884QE

Моќност на моторот (max): 800 W Број на брзини за лесно ракување: 6 DC мотор за економична употреба и долготрајност Капацитет на садот за мешање и месење: 0,8 l Капацитет на садот за сечкање: 0,8 l
3.290,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - DC мотор

DC мотор

Економичен и издржлив
Овој доверлив мотор за изведување тешки задачи нема да ве разочара. Тој е енергетски многу ефикасен и дизајниран е да биде користен подолг временски период.
_products/features/icon - SofTouch + Турбо

SofTouch + Турбо

Едноставна контрола
Ергономски држач со нежен завршеток до копчињата за стартирање и за максимална брзина. Блендерот со задоволство се употребува и лесно се контролира.
_products/features/icon - Отстранлив додаток за блендирање

Отстранлив додаток за блендирање

Едноставно користење и чистење
По употреба, едноставно извадете го делот за блендирање и измијте го под млаз вода. Дополнително, заштедувате простор при чување.
_products/features/icon - Четиристрано сечило

Четиристрано сечило

Остро и трајно
Инвентивно дизајнираното четиристрано сечило од нерѓосувачки челик овозможува брзо и темелно мешање, сечкање и пасирање на вашата храна.
_products/features/icon - Широк опсег на додатоци

Широк опсег на додатоци

Проширени хоризонти на употреба
Со овие екстра додатоци, рачниот блендер станува сестран помошник кој може да ја исполни секоја работна задача.
_products/features/icon - DynaSpeed

DynaSpeed

Прилагодување на брзината
Со едноставната и лесно достапната контрола на брзината можете да ја нагодувате брзината на ротацијата на сечилото за време на работењето.

Технички карактеристики

Моќност на моторот (max): 800 W

DC мотор за економична употреба и долготрајност

Тивка работа (SilentPower)

Гумена рачка за цврст фат

Лесно чистење

Вклучување со притискање на копче

Број на брзини за лесно ракување: 6

Турбо-копче за инстантно зголемување на моќноста

Пулсно работење за пократки циклуси на мешање

Прицврстување со навртување

Едноставна употреба

Пригоден за подготовка на каши

Додаток блендер: Сецко со сад, Додаток за сецкање, Сад за миксање, Постоље, Додаток за миксање

Капацитет на садот за мешање и месење: 0,8 l

Капацитет на садот за сечкање: 0,8 l

Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање

Сад за мерење со капак, погоден за складирање храна

Ефикасно четиристрано сечило

Куќиште: Пластика + метал

Боја: Инокс

Должина на приклучен кабел: 1,3 m

Димензии (ШxВxД): 6,3 × 40,5 × 6,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 31 × 28 × 19,5 cm

Нето тежина на апаратот: 1,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 2,3 kg

Приклучна моќ: 800 W

Код: 522697

EAN Код: 3838942085406

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice