Power blender BPC2B - Gorenje
»
»
»
»
затвори
...
BPC2B Power blender
8.991,00 ден

Power blender BPC2B

Моќност на моторот (max): 1.500 W Број на вртежи (макс. - мин.): 30.000 obr/min Број на брзини за лесно ракување: 9 AC мотор за сигурно работење
12.690,00 ден
8.991,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Копче со ЛЦД + 6 меморирани програми

Копче со ЛЦД + 6 меморирани програми

Лесно програмирање
Заобленото копче на предната страна од апаратот има вграден кружен проѕирен кристален дисплеј којшто нуди совршен поглед на поставеното време и на брзината. Со нежно завртување на копчето можете да изберете една од меморираните програми (овошје, зеленчук, мраз, млеко од соја, ореви, фино промешување) и да започнете со блендирање со притискање на копчето за почеток.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Моќен мотор

Моќен мотор

Основата на power blender-от ја чини неговиот мотор. Издржлив, со 1.500 W максимална моќност, тој ќе ги изблендира сите состојките во фина свиленкава течност или во прав. Со 30.000 вртежи во минута, со заштита од прегревање и со автоматско исклучување можете да бидете сигурни дека блендерот секогаш ќе ги пресретнува вашите најголеми очекувања.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Заоблен четриаголен сад

Заоблен четриаголен сад

Естетски дизајнираниот сад со капацитет од 2 литри има специјално заоблени агли, така што состојките се лизгаат кон средината на садот и кон сечилата во текот на блендирањето. На тој начин секоја состојка поминува низ сечилата.
Садот е направен од тритан и не содржи бисфренол А (BPAfree). На него има ознаки за мерење во милиметри и чаши за прецизно дозирање на состојките. Капакот на садот го овозможува додавањето состојки дури и во текот на блендирањето, а поттурнувачот помага да ги туркате состојките поблиску до сечилата.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Сeчило од нерѓосувачки челик

Сeчило од нерѓосувачки челик

Остро и цврсто
Инвентивно изработеното сечило од нерѓосувачки челик ќе ги исечка и влажните и сувите состојки без додавање течности. Неговиот специјален облик овозможува прецизно и фино сечење дури и при големи брзини. Сечилата се остри и доволно цврсти да иситнат и мраз и цврста храна.
_products/features/icon - Лесно за чистење

Лесно за чистење

Без грижи
Чистењето на садот на power blender-от е многу лесно. Едноставно истурете ја водата во блендерот и притиснете на копчето за чистење на контролната табла. Моќта на сечилата за брзо спирално движење создаваат ефект на вител што темелно ќе ја исчисти внатрешноста на садот.

Технички карактеристики

Моќност на моторот (max): 1.500 W

AC мотор за сигурно работење

Број на вртежи (макс. - мин.): 30.000 obr/min

Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење

Лесно чистење

Ефикасен нож со шест сечила

Суво мешање

Број на однапред дефинирани програми: 6

Оn/Off копче

Број на брзини за лесно ракување: 9

Тајмер за исклучување за безгрижна употреба

Пулсно работење за пократки циклуси на мешање

Прегледен ЛЕД дисплеј

Волумен на садот: 2 l

Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање

Сад за мерење кој овозможува едноставно следење на рецептите

Отворање на капакот

Простор за сместување на кабелот

Гумени ногарки за стабилност

Поттурнувач

Заштита од прегревање за дополнителна безбедност

Сигурносен прекинувач за совршена безбедност

Куќиште: Пластика + метал

Боја: Црна

Должина на приклучен кабел: 1,3 m

Димензии (ШxВxД): 23,2 × 54,5 × 22 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 42,7 × 26 × 31,8 cm

Нето тежина на апаратот: 5,3 kg

Бруто тежина на апаратот: 7,1 kg

Приклучна моќ: 1.500 W

Код: 521350

EAN Код: 3838942085345

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice