Nutri Power блендер BN1000W - Gorenje
»
»
»
»
затвори
...
BN1000W Nutri Power блендер
4.690,00 ден

Nutri Power блендер BN1000W

Nutri Power блендер Број на вртежи (макс. - мин.): 20.000 вртежи во минута Број на брзини за лесно ракување: 2
4.690,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Врвна екстракција на хранливи материи

Врвна екстракција на хранливи материи

Сé најдобро од храната
Nutri Power блендерот е специјално дизајниран така да во процесот на блендирање на овошјето и зеленчукот извлече максимална количина на хранливи материи.
_products/features/icon - Работа со максимална моќност

Работа со максимална моќност

20.000 вртежи во минута на сечилото
Потребна е голема моќност за дробење мраз, за блендирање на цврстите делови на овошјето и зеленчукот и за правење на добро смути. Моторот од 1000 вати го ротира сечилото 20.000 пати во минута, што е доволна моќност за да ги добиете резултатите кои ги сакате.
_products/features/icon - Едноставна промена на брзината

Едноставна промена на брзината

Промена на брзината со едно копче
Промената на брзината на работа во процесот на блендирање е едноставна. Со притискање на едно копче можете да го намалите или да го зголемите бројот на вртежи на сечилото.
_products/features/icon - Сет капаци: TO-GO & 2X STAY FRESH

Сет капаци: TO-GO & 2X STAY FRESH

Безбедно и практично
Одлучете се за капак TO-GO ако сте активни или на пат, и заменете го со капакот STAY FRESH кога сакате да ја одржите храната свежа подолго време во фрижидерот.
_products/features/icon - Додаток за мелење

Додаток за мелење

Професионално мелење
Издржливиот додаток за мелење со пластичен сад од тритан од 500 ml е направен за мелење на зрна кафе, на сите видови на јаткасти плодови и на шеќер во прав. Се одликува со моќна и прецизна работа.
_products/features/icon - Гумени ногарки

Гумени ногарки

Секогаш на место
Големата јачина на овој апарат бара и добра стабилност, за да не се помести апаратот за време на работата. Гумираните ногарки го гарантираат токму ова.
_products/features/icon - Нож со шест сечила

Нож со шест сечила

Професионално решение за сечење
Брзо ротирачкиот нож со шест сечила, заедно со специјално дизајнираната форма на садот, постојано ги турка состојките кон сечилата, така што крајниот резултат ќе биде мазна смеса, а не необработени парчиња од овошје и зеленчук. Ножот е направен од легура од нерѓосувачки челик, поради што има подолг век на траење.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Број на вртежи (макс. - мин.): 20.000 вртежи во минута

Безбедно за миење во машина за садови за лесно и ефикасно чистење

Материјал на ножот: Нерѓосувачки челик SUS 301

Лесно чистење

Ефикасен нож со шест сечила

Суво мешање

On/off копче и копче за регулирање на вртежите

Број на брзини за лесно ракување: 2

Пулсно работење за пократки циклуси на мешање

Дополнителен сад

Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање

Капак со кој се претвора блендерот во сад за носење

Гумени ногарки за стабилност

Долготраен пластичен сад за мешање

Заштита од прегревање за дополнителна безбедност

Боја: Бела боја

Димензии (ШxВxД): 15,2 × 37,9 × 17,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 30 × 35 × 25 cm

Нето тежина на апаратот: 3,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 3,6 kg

Приклучна моќ: 1.000 W

Код: 571402

EAN Код: 3838782002137

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции