Ледомат IMD1200W - Gorenje
затвори
...
IMD1200W Ледомат
8.490,00 ден

Ледомат IMD1200W

Ледомат Големина на коцка лед: XL Дневна количина на лед: 12 kg Брзината на правење коцки мраз: 9 мин. Електронско
8.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

Функција за самочистење

Чист мраз секој пат
Функцијата за автоматско самочистење ви овозможува да правите чист мраз секој пат. Чистењето е многу лесен процес. Ваша единствена задача е да го притиснете копчето ON / OFF и да го држите 3 секунди. Контролната табла со ЛЕД осветлување ќе почне да трепка црвено и зелено, а постапката ќе трае 6 минути. Уживајте!
Повеќе
Затвори

Големи коцки

Подолготраен мраз
Само наполнете го резервоарот за вода и притиснете го копчето за вклучување. Апаратот автоматски ќе почне да прави коцки мраз во форма на куршум. Бидејќи коцките доаѓаат во големина L (25x32), ќе можете да уживате подолго во мразот. Една коцка ќе биде доволна за совршено разладен пијалак.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - До 12 кг лед дневно

До 12 кг лед дневно

Секогаш при рака
Направете до 12 килограми свеж мраз дневно, за секогаш да имате при рака. Оваа преносна машина за лед е одличен и удобен начин за правење мраз во удобноста на вашиот дом.
_products/features/icon - Лесен за користење

Лесен за користење

Без грижи
Резервоарот за вода може да собере до 1,8 литри. Индикаторот за нивото на мраз и вода ќе ви покаже дали резервоарот треба да се наполни или садот за мраз е веќе полн. Ледоматот лесно се чисти. На дното има одвод кој го олеснува празнењето. Тогаш само треба да ја избришете внатрешноста со сува крпа.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Дневна количина на лед: 12 kg

Големина на коцка лед: XL

Сад кој се отстранува

Брзината на правење коцки мраз: 9 мин.

Електронско

Индикатор за ниво на вода

Индикатор за ниво на лед

Шпатула

Фреон: R600a

Волумен на резервоарот за вода: 1,8 l

Димензии (ШxВxД): 31 × 21 × 32,5 cm

Нето тежина на апаратот: 7,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,5 kg

Приклучна моќ: 120 W

Код: 738301

EAN Код: 3838782497315

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice