Ледомат IMC1200B - Gorenje
затвори
...
IMC1200B Ледомат
12.990,00 ден

Ледомат IMC1200B

Ледомат Големина на коцка лед: XL Дневна количина на лед: 12 kg Брзината на правење коцки мраз: 9 мин. Електронско
12.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - До 12 кг лед дневно

До 12 кг лед дневно

Секогаш при рака
Направете до 12 килограми свеж мраз дневно, за секогаш да имате при рака. Оваа преносна машина за лед е одличен и удобен начин за правење мраз во удобноста на вашиот дом.
_products/features/icon - Брзи резултати

Брзи резултати

Нека започне забавата
Ледоматот од Gorenje може да направи до 9 коцки мраз за 10 минути, или 50 на час. На тој начин ќе имате доволно мраз кога ви е потребен.
_products/features/icon - 2 големини коцки мраз

2 големини коцки мраз

S или L?
Ако секогаш сакате да имате свеж мраз при рака, едноставно наполнете го резервоарот со вода до ознаката и изберете ја големината на коцките, мали или големи, и апаратот автоматски ќе почне да прави мраз во форма на куршум. Ледоматот од Gorenje е лесен и пренослив, затоа е погоден за домашна употреба, кампување или канцеларија.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Лесен за користење

Лесен за користење

Без грижи
Резервоарот за вода може да собере до 2,2 литри. Индикаторот за нивото на мраз и вода ќе ви покаже дали резервоарот треба да се наполни или садот за мраз е веќе полн. Апаратот за лед лесно се чисти. На дното има одвод кој го олеснува празнењето. Тогаш само треба да ја избришете внатрешноста со сува крпа.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Дневна количина на лед: 12 kg

Големина на коцка лед: XL

Сад кој се отстранува

Брзината на правење коцки мраз: 9 мин.

Електронско

Индикатор за ниво на вода

Индикатор за ниво на лед

Фреон: R600a

Количина на фреон: 17 g

Волумен на резервоарот за вода: 2,2 l

Димензии (ШxВxД): 24,4 × 31,5 × 37,3 cm

Нето тежина на апаратот: 9,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 11,2 kg

Приклучна моќ: 120 W

Код: 559065

EAN Код: 3838942118944

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice