Мултифункционален робот BFM900BY - Gorenje
затвори
...
BFM900BY Мултифункционален робот
5.390,00 ден

Мултифункционален робот BFM900BY

Моќност на грејачот: 200 W
5.390,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Мултифункционален 5 во 1

Мултифункционален 5 во 1

Повеќенаменски помошник
Мултифункционалниот робот од Gorenje ќе ве ослободи од секојдневните ситни задачи кои одземаат многу од времето на младите родители. Погоден е за готвење на пареа, блендирање, загревање, стерилизирање и сечкање. Ви требаат само квалитетни намирници, измијте ги и исечете ги на поголеми парчиња.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Чувари на витамини

Чувари на витамини

Готвењето на пареа ги зачувува хранливите состојки
Готвењето на пареа е најздравиот метод за подготовка на храна, овозможува храната да ги задржи корисните состојки, природната арома и вкус.
_products/features/icon - Разновидни оброци подготвени за 15 минути

Разновидни оброци подготвени за 15 минути

Пократко време за готвење
Овошје, зеленчук, месо или риба, може да се готват на три нивоа, заедно или одделно - во зависност од потребното време за готвење на пареа.
_products/features/icon - Ситно сечкано или блендирано

Ситно сечкано или блендирано

Подгответе фини и вкусни кашички
Ако вашето бебе се навикнува на готвена храна, состојките кои сте ги зготвиле може да ги изблендирате во фина каша.
_products/features/icon - Прецизно дозирање

Прецизно дозирање

Милиметарска мерна скала на садот
Милиметарската мерна скала на садот овозможува брзо, едноставно и прецизно дозирање на состојките. Со ова се поедноставуваат напредните рецепти, овозможувајќи ви да подготвите балансиран и вкусен оброк за вашето бебе.

Технички карактеристики

Моќност на грејачот: 200 W

Едноставна подготовка на бебешка храна

Механичко управување

Додаток за готвење на пареа

Моќност на грејачот: 200 W

Димензии (ШxВxД): 31 × 23,5 × 16 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 30 × 26,2 × 20 cm

Нето тежина на апаратот: 2,2 kg

Бруто тежина на апаратот: 2,8 kg

Приклучна моќ: 900 W

Код: 571223

EAN Код: 3838782002434

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice