Садови за готвење CW6SC - Gorenje
затвори
...
CW6SC Садови за готвење
5.190,00 ден

Садови за готвење CW6SC

Код: 373596 Садови за готвење Gorenje Линија: SILVER COUNTESS Дно: Solarbase Gorenje
5.190,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Solar – Base основа

Solar – Base основа

Специјалната Solar – Base
Специјалната Solar – Base основа обезбедува еднакво распоредување на топлината по целата нејзина површина.Како резултат на тоа се овозможува максимална заштеда на време и енергија, бидејќи храната е приготвена многу брзо со ниски трошоци за енергија.
_products/features/icon - Рачки

Рачки

Рачки
Рачките на садот се многу важни, тие треба да бидат стабилни. Горење садовите за готвење имаат рачки кои се заварени на 4 места, и на тој начин е овозможено подобро држење и поголема стабилност. Тие исто така се отпорни на топлина.

Надворешна површина од не’рѓосувачки челик

Maтеријалот овозможува лесно чистење, а со тоа и подобрување на хигиената. Вие можете да заборавите на остатоци од залепена храна на садот, силното триење и користењето на абразивни средства за чистење. Садот за готвење е отпорен на високи температури, а исто така и на брзо растење и опаѓање на температурата.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

CW6SC

Тип: Сет садови за готвење

Длабоко тенџере

Стаклен капак

Линија: SILVER COUNTESS

Број на капаци: 3

Број на садови во комплет: 3

Рачки отпорни на топлина

Дно: Solarbase

Димензии на садот: ᴓ 24х12 cm

Димензии на садот: ᴓ 20х10 cm

Димензии на садот: ᴓ 16х10 cm

Надворешна површина: 18-10 не'рѓосувачки челик

Материјал на капакот: Стакло

Безбедно за миење во машина за садови

Дно кое заштедува електрична енергија

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 29,6 × 49,6 × 17,5 cm

Нето тежина на апаратот: 4,7 kg

Бруто тежина на апаратот: 5,3 kg

Код: 373596

EAN Код: 3838942779855

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice