Стерилизатор ST550BY - Gorenje
затвори
...
ST550BY Стерилизатор
3.290,00 ден

Стерилизатор ST550BY

3.290,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Природно

Природно

Стерилизирањето со пареа е без хемикалии
Стравуваме од хемикалии кои може да дојдат во контакт со осетливата кожа на нашето бебе. Затоа го дизајниравме стерилизаторот на пареа, тој ефикасно да работи, без употреба на хемикалии. Природната стерилизација со пареа уништува 99,9 % од штетните бактерии.
_products/features/icon - Модуларен дизајн

Модуларен дизајн

Прилагодливи делови за најразлична употреба и лесно складирање
Главниот сад е со капацитет од 6 стандардни шишиња истовремено. Над главниот сад има корпа во која може да се стерилизираат цуцли, гумени глодалки, шољи и прибор за јадење.
_products/features/icon - Транспарентен капак

Транспарентен капак

Целосна контрола на процесот на стерилизација
Транспарентниот капак е опремен со два помали отвори, низ кои може да посегнете по малите предмети со фаќалката. Предметите остануваат стерилни еден ден доколку капакот остане затворен.
_products/features/icon - Повеќенаменски

Повеќенаменски

Покрај стерилизирање: топлење млеко, вода и храна
Користете го стерилизаторот и за затоплување на млеко или вода во шишињата за хранење, и загревање цврста или блендирана храна во садови или тегли.

Технички карактеристики

Простор за сместување на кабелот

Гумени ногарки за стабилност

Нелизгачка основа

Боја: Бела

Должина на приклучен кабел: 1,1 m

Димензии (ШxВxД): 28 × 37 × 17 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 30,1 × 40 × 18,6 cm

Нето тежина на апаратот: 1,4 kg

Бруто тежина на апаратот: 1,8 kg

Приклучна моќ: 600 W

Код: 567043

EAN Код: 3838942143076

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice