Апарат за печење леб BM1210BK - Gorenje
затвори
...
BM1210BK Апарат за печење леб
5.290,00 ден

Апарат за печење леб BM1210BK

Апарат за печење леб Моќност на грејачот: 800 W Број на oднапред дефинирани програми: 12 Книга со рецепти Програма за леб без глутен Програма за џем
5.290,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - За мирисен почеток на денот

За мирисен почеток на денот

За сите оние кои почетокот на денот сакаат да го почнат со опоен мирис на свеж леб, овој апарат за печење леб е како створен за тоа, и кои водат грижа насабајле наместо будилник да се будат со мирис на свежо печен леб. И без непотребно станување, што овозможува печењето на леб да се одложи до 13 часа. Сега печењето на леб дома е навистина едноставно: сите состојки од рецептот ставете ги во апаратот за печење, одберете соодветен програм AutoMenu и наместете почеток на печење така да лебот биде испечен точно тогаш кога вие ќе посакате.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Без глутен

Без глутен

Без глутен - не си го скратувајте задоволството!
Gorenje помисли на оние кои јадат леб без глутен. Поради специфичностите на без-глутенскиот вкус, кои го зголемуваат времето на подигање и печење, апаратот има програм “GLUTEN
FREE”. За да подготвите ваков вид на леб со класичен апарат за печење леб, нема да ви биде потребно доплонително рачно мешање. Времето на печење, споредено со класичниот вкус е подолго.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Сад кој се отстранува премачкан со слој кој не се лепи

Број на садови за печење леб: 1

Број на спатули: 2

Нелеплив слој

Големина на лебот: 2

Избор на големина на лебот: 900 - 1.200 g

Контролно стакло

Број на oднапред дефинирани програми: 12

Програма за растење на тестото

Звучен сигнал

Функција за одржување на топлината

Продолжено печење и по прекин на електрична енергија

Копче за вклучување

Регулација на запеченоста на кората

LCD дисплеј

Автоматска подготовка на тесто

Програм за брзо печење

Програма за џем

Програма за леб без глутен

Сад за мерење

Лажичка за дозирање

Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Книга со рецепти

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Куќиште: Пластика + метал

Моќност на грејачот: 800 W

Должина на приклучен кабел: 1,2 m

Димензии (ШxВxД): 26,2 × 27,8 × 42,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 30,5 × 34 × 47,5 cm

Нето тежина на апаратот: 6,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,1 kg

Приклучна моќ: 800 W

Код: 734331

EAN Код: 3838782326622

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice