Апарат за печење леб BM1200BK - Gorenje
затвори
...
BM1200BK Апарат за печење леб
5.090,00 ден

Апарат за печење леб BM1200BK

Моќност на грејачот: 800 W Број на oднапред дефинирани програми: 12 Програма за леб без глутен Програма за џем
5.090,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - За почетници или професионалци

За почетници или професионалци

За сите лебољубци кои не се баш упатени за печење, се нудат 12 рецепти со однапред програмирана постапка за мешање, подигање и печење. Секој од програмите има точно одреден редослед на функции и нивно траење. Втора можност е рецептот за својот најомилен леб да го замислите сами и со помош на апаратот да го испечете таков како што одговара на вашиот вкус. Апаратот е така достапен на сите оние кои од порано печат свој леб, но и на сите оние кои до сега мислеле дека тоа за нив е преголем залак.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Без глутен

Без глутен

Без глутен - не си го скратувајте задоволството!
Gorenje помисли на оние кои јадат леб без глутен. Поради специфичностите на без-глутенскиот вкус, кои го зголемуваат времето на подигање и печење, апаратот има програм “GLUTEN
FREE”. За да подготвите ваков вид на леб со класичен апарат за печење леб, нема да ви биде потребно доплонително рачно мешање. Времето на печење, споредено со класичниот вкус е подолго.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Сад кој се отстранува премачкан со слој кој не се лепи

Број на садови за печење леб: 1

Број на спатули: 2

Нелеплив слој

Големина на лебот: 2

Избор на големина на лебот: 900 - 1.200 g

Контролно стакло

Број на oднапред дефинирани програми: 12

Програма за растење на тестото

Звучен сигнал

Функција за одржување на топлината

Продолжено печење и по прекин на електрична енергија

Копче за вклучување

Регулација на запеченоста на кората

LCD дисплеј

Автоматска подготовка на тесто

Програм за брзо печење

Програма за џем

Програма за леб без глутен

Сад за мерење

Лажичка за дозирање

Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Куќиште: Пластика + метал

Моќност на грејачот: 800 W

Должина на приклучен кабел: 1,2 m

Димензии (ШxВxД): 26,2 × 27,8 × 42,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 30,5 × 34 × 47,5 cm

Нето тежина на апаратот: 6,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 8,1 kg

Приклучна моќ: 800 W

Код: 347045

EAN Код: 3838942741081

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice