Кафемат за еспресо ESCM15DBK - Gorenje
затвори
...
ESCM15DBK Кафемат за еспресо
8.690,00 ден

Кафемат за еспресо ESCM15DBK

Кафемат за еспресо Димензии (ШxВxД): 27,4 × 30 × 27,2 cm
8.690,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Приготвување на пена од млеко

Приготвување на пена од млеко

Уживајте во богата и кремаста пена
Уживајте како свој бариста со рачно подготвување на посакуваните млечни пијалоци. Прилагодливиот механизам за подготовка на пена од млеко под висок притисок ќе ви помогне да загреете млеко и да подготвите кремаста и густа пена. Совршен за капучино со екстра богат вкус.

Систем за притисок од 15 бари

За максимален вкус
Подгответе го кафето како професионалец во вашиот дом. Со висок притисок од 15 бари, водата под притисок поминува веднаш низ меленото кафе, што му дава на еспресото посилна арома и побогат вкус, со совршен златен кајмак одозгора.
_products/features/icon - Интуитивно искуство

Интуитивно искуство

Вашите омилени пијалаци со допир на едно копче
Едно допирање на елегантниот ЛЦД-дисплеј ќе ви овозможи пријатна подготовка на кафе. Можете да го персонализирате го начинот на приготвување на вашето совршено кафе, додека функцијата на пареа ќе додаде дополнителен вкус кога ќе изберете да направите пена од млеко за одлично капучино.
_products/features/icon - Функција на менито

Функција на менито

Уникатно искуството со кафе
Потребна ви е една или две шолји кафе? Изберете претходно програмирана опција за една или две шолји или рачно персонализирајте го начинот на приготвување на вашето совршено кафе. Функцијата на пареа ќе додаде дополнителен вкус кога ќе изберете да го пенувате млекото и да направите капучино.
Повеќе
Затвори
_products/features/icon - Едноставно чистење и лесна употреба

Едноставно чистење и лесна употреба

Практични делови што можат да се отстранат
Може да сварите неколку шолји кафе по ред без повторно да го наполните резервоарот за вода. По употреба, извадете ја рачката на инката со двоен филтер од не'рѓосувачки челик, садот за капење и резервоарот за вода и едноставно измијте ги со проточна вода.

Технички карактеристики

Не'рѓосувачки челик

Контролна табла со копчиња

Начин на подготовка на кафе: Мелено кафе

1,5 литри: 1,5 l

Притисок на пумпата: 15 Bar

Фреквенција: 50 Hz

Куќиште: Не'рѓосувачки челик

Боја: Инокс

Димензии (ШxВxД): 27,4 × 30 × 27,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 31,6 × 35 × 27 cm

Нето тежина на апаратот: 3,6 kg

Бруто тежина на апаратот: 4,4 kg

Приклучна моќ: 1.100 W

Код: 737434

EAN Код: 3838782463778

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции