Бојлер под притисок TGRH100 - Gorenje
затвори
...
TGRH100 Бојлер под притисок
9.290,00 ден

Бојлер под притисок TGRH100

Бојлер под притисок Волумен: 96,1 l Начин на монтажа: Хоризонтално на ѕид Димензии (ШxВxД): 45,4 × 93,5 × 46,1 cm
9.290,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Тип: Бојлер под притисок

Деклариран профил за употреба: l

Енергетска класа: D

Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 35,5 %

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 13,57 kWh

Прилагодување на температурата на термостатот: Eco

Функција EcoSmart: 0

Волумен: 96,1 l

Број на одводни места: 2 или повеќе

Начин на монтажа: Хоризонтално на ѕид

Приклучоци на водоводна мрежа: Г 1/2

Работен притисок: 6 bar

Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим

Заштитна анода: Магнезиум

Регулација на температурата: Електромеханичка

Термометар: Биметален

Заштита од замрзнување: Да

Индикатор за работа на електричниот грејач: Да

Број на грејачи: 1

Приклучна моќност: 2.000 W

Приклучна моќ(V): 230 V

Номинален напон: 8,7 A

Температурни загуби (kWh/24): 2,9 kWh/24

Димензии (ШxВxД): 45,4 × 93,5 × 46,1 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48 × 96 × 49 cm

Осигурувач: 10 A

Код: 545123

EAN Код: 3838942109416

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции