Бојлер под притисок TGR80NG - Gorenje
затвори
...
TGR80NG Бојлер под притисок
7.790,00 ден

Бојлер под притисок TGR80NG

Бојлер под притисок Волумен: 73 l Начин на монтажа: Вертикално на ѕид Димензии (ШxВxД): 45,4 × 79 × 46,1 cm
7.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
Достапно онлајн
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Тип: Бојлер под притисок

Деклариран профил за употреба: М

Енергетска класа: C

Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 36 %

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 6,7 kWh

Прилагодување на температурата на термостатот: Eco

Функција EcoSmart: 0

Волумен: 73 l

Број на одводни места: 2 или повеќе

Начин на монтажа: Вертикално на ѕид

Приклучоци на водоводна мрежа: Г 1/2

Работен притисок: 6 bar

Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим

Заштитна анода: Магнезиум

Регулација на температурата: Електромеханичка

Термометар: Биметален

Заштита од замрзнување: Да

Индикатор за работа на електричниот грејач: Да

Број на грејачи: 1

Приклучна моќност: 2.000 W

Приклучна моќ(V): 230 V

Номинален напон: 8,7 A

Температурни загуби (kWh/24) - вертикална монтажа: 1,32 kWh/24

Димензии (ШxВxД): 45,4 × 79 × 46,1 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48,8 × 80 × 49,8 cm

Осигурувач: 10 A

Код: 478182

EAN Код: 3838942019470

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции