Бојлер под притисок TGR100SMT - Gorenje
затвори
...
TGR100SMT Бојлер под притисок
9.290,00 ден

Бојлер под притисок TGR100SMT

Волумен: 96,1 l Начин на монтажа: Вертикално на ѕид Димензии (ШxВxД): 45,4 × 96,2 × 46,1 cm
9.290,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Тип: Бојлер под притисок

Деклариран профил за употреба: l

Енергетска класа: C

Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 38 %

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 13,5 kWh

Прилагодување на температурата на термостатот: Eco

Функција EcoSmart: 1

Неделна потрошувачка на електрична енергија со SMART управување: 55,23 kWh

Неделна потрошувачка без SMART управување: 59,99 kWh

Волумен: 96,1 l

Број на одводни места: 2 или повеќе

Начин на монтажа: Вертикално на ѕид

Приклучоци на водоводна мрежа: Г 1/2

Работен притисок: 6 bar

Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим

Заштитна анода: Магнезиум

Регулација на температурата: Електромеханичка

Термометар: Биметален

Заштита од замрзнување: Да

Индикатор за работа на електричниот грејач: Да

Степен на заштита од влага: IP 24

Број на грејачи: 1

Приклучна моќност: 2.000 W

Приклучна моќ(V): 230 V

Номинален напон: 8,7 A

Температурни загуби (kWh/24) - вертикална монтажа: 2,2 kWh/24

Димензии (ШxВxД): 45,4 × 96,2 × 46,1 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48 × 98,5 × 49 cm

Осигурувач: 10 A

Код: 390628

EAN Код: 3838942807572

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice