Бојлер под притисок OTG80SLSIM - Gorenje
затвори
...
OTG80SLSIM Бојлер под притисок
10.290,00 ден

Бојлер под притисок OTG80SLSIM

Бојлер под притисок Волумен: 78,8 l Начин на монтажа: Вертикално на ѕид Димензии (ШxВxД): 42 × 95 × 44,5 cm
OTG80SLSIM
БелаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
10.290,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Тип: Бојлер под притисок

Деклариран профил за употреба: М

Енергетска класа: C

Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 36 %

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 6,7 kWh

Прилагодување на температурата на термостатот: Eco

Функција EcoSmart: 0

Волумен: 78,8 l

Број на одводни места: 2 или повеќе

Начин на монтажа: Вертикално на ѕид

Приклучоци на водоводна мрежа: Г 1/2

Работен притисок: 6 bar

Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим

Заштитна анода: Магнезиум

Регулација на температурата: Електромеханичка

Температурен опсег: 15-75 °C

Заштита од замрзнување: Да

Индикатор за работа на електричниот грејач: Да

Степен на заштита од влага: IP 24

Број на грејачи: 1

Приклучна моќност: 2.000 W

Приклучна моќ(V): 230 V

Номинален напон: 8,7 A

Температурни загуби (kWh/24) - вертикална монтажа: 1,24 kWh/24

Димензии (ШxВxД): 42 × 95 × 44,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48 × 106,5 × 49 cm

Код: 347063

EAN Код: 3838942741142

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции