Бојлер под притисок OGB80SM - Gorenje
затвори
...
OGB80SM Бојлер под притисок
13.790,00 ден

Бојлер под притисок OGB80SM

Бојлер под притисок Волумен: 78 l Начин на монтажа: Вертикално на ѕид Димензии (ШxВxД): 50 × 83 × 51,2 cm
13.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Тип: Бојлер под притисок

Деклариран профил за употреба: М

Енергетска класа: B

Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 40 %

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 6,68 kWh

Прилагодување на температурата на термостатот: Eco

Функција EcoSmart: 1

Неделна потрошувачка на електрична енергија со SMART управување: 23,79 kWh

Неделна потрошувачка без SMART управување: 27,95 kWh

Волумен: 78 l

Број на одводни места: 2 или повеќе

Начин на монтажа: Вертикално на ѕид

Приклучоци на водоводна мрежа: Г 1/2

Работен притисок: 6 bar

Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим

Заштитна анода: Магнезиум

Регулација на температурата: Електронска

Термометар: Електронски

Заштита од замрзнување: Да

Функција која ги следи навиките на потрошувачот

Индикатор за работа на електричниот грејач: Да

Индикатор за грешка на термометарот: Да

Индикатор за прегревање: Да

SMART начин на работа

Степен на заштита од влага: IP 24

Број на грејачи: 2

Приклучна моќност: 2.000 W

Приклучна моќ(V): 230 V

Номинален напон: 8,7 A

Температурни загуби (kWh/24) - вертикална монтажа: 0,86 kWh/24

Димензии (ШxВxД): 50 × 83 × 51,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 57,5 × 94 × 60 cm

Осигурувач: 10 A

Код: 342194

EAN Код: 3838942732607

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции