Бојлер под притисок GBL50N - Gorenje
затвори
...
GBL50N Бојлер под притисок
8.990,00 ден

Бојлер под притисок GBL50N

Волумен: 47 l Начин на монтажа: Хоризонтално на плафон Димензии (ШxВxД): 50 × 58,3 × 50,7 cm
8.990,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Тип: Бојлер под притисок

Деклариран профил за употреба: S

Енергетска класа: D

Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 29,9 %

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 3,02 kWh

Прилагодување на температурата на термостатот: e

Функција EcoSmart: 0

Волумен: 47 l

Број на одводни места: 2 или повеќе

Начин на монтажа: Хоризонтално на плафон

Приклучоци на водоводна мрежа: Г 1/2

Работен притисок: 6 bar

Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим

Заштитна анода: Магнезиум

Регулација на температурата: Електромеханичка

Температурен опсег: 15-75 °C

Термометар: Биметален

Заштита од замрзнување: Да

Индикатор за работа на електричниот грејач: Да

Степен на заштита од влага: IP 24

Број на грејачи: 2

Приклучна моќност: 2.000 W

Приклучна моќ(V): 230 V

Номинален напон: 8,7 A

Температурни загуби (kWh/24) - вертикална монтажа: 1,2 kWh/24

Температурни загуби (kWh/24): 1,13 kWh/24

Димензии (ШxВxД): 50 × 58,3 × 50,7 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 60 × 68,5 × 60 cm

Нето тежина на апаратот: 27 kg

Бруто тежина на апаратот: 30 kg

Осигурувач: 10 A

Код: 580150

EAN Код: 3830000957168

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice