Без притисок TEG5U - Gorenje
затвори
...
TEG5U Без притисок
3.690,00 ден

Без притисок TEG5U

Без притисок Волумен: 5,7 l Начин на монтажа: Подпултна монтажа Димензии (ШxВxД): 25,6 × 39 × 21,3 cm
3.690,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Тип: Без притисок

Деклариран профил за употреба: XXS

Енергетска класа: А

Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 35 %

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 2,49 kWh

Прилагодување на температурата на термостатот: e

Функција EcoSmart: 0

Волумен: 5,7 l

Број на одводни места: 1

Начин на монтажа: Подпултна монтажа

Приклучоци на водоводна мрежа: G 3/8

Материјал на котелот: Пластика

Регулација на температурата: Електромеханичка

Температурен опсег: 15-75 °C

Заштита од замрзнување: Да

Индикатор за работа на електричниот грејач: Да

Степен на заштита од влага: IP 24

Број на грејачи: 1

Приклучна моќност: 2.000 W

Приклучна моќ(V): 230 V

Номинален напон: 8,7 A

Температурни загуби (kWh/24) - вертикална монтажа: 0,32 kWh/24

Димензии (ШxВxД): 25,6 × 39 × 21,3 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 21,5 × 42,5 × 26,5 cm

Осигурувач: 10 A

Код: 307505

EAN Код: 3830050384174

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice
Месечни акции и промоции
Месечни акции и промоции