Бојлер под притисок GT5O - Gorenje
затвори
...
GT5O Бојлер под притисок
5.390,00 ден

Бојлер под притисок GT5O

Волумен: 6,2 l Начин на монтажа: Надпултна монтажа Димензии (ШxВxД): 25,6 × 39,6 × 26 cm
5.390,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Технички карактеристики

Тип: Бојлер под притисок

Деклариран профил за употреба: XXS

Енергетска класа: А

Енергетска ефикасност на загревање на водата nwh: 35,9 %

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 2,41 kWh

Прилагодување на температурата на термостатот: e

Функција EcoSmart: 0

Волумен: 6,2 l

Број на одводни места: 2 или повеќе

Начин на монтажа: Надпултна монтажа

Приклучоци на водоводна мрежа: Г 1/2

Работен притисок: 6 bar

Материјал на котелот: Челичен емајлиран лим

Заштитна анода: Магнезиум

Регулација на температурата: Електромеханичка

Температурен опсег: 15-75 °C

Заштита од замрзнување: Да

Индикатор за работа на електричниот грејач: Да

Степен на заштита од влага: IP 24

Број на грејачи: 1

Приклучна моќност: 2.000 W

Приклучна моќ(V): 230 V

Номинален напон: 8,7 A

Температурни загуби (kWh/24) - вертикална монтажа: 0,35 kWh/24

Димензии (ШxВxД): 25,6 × 39,6 × 26 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 30 × 44 × 30 cm

Нето тежина на апаратот: 6,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 7,3 kg

Осигурувач: 10 A

Код: 297405

EAN Код: 3830050383191

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice