Целосно вградна машина за садови GV6SY2W - Gorenje
затвори
...
GV6SY2W Целосно вградна машина за садови
23.991,00 ден

Целосно вградна машина за садови GV6SY2W

Енергетска класа: A+ 12 стандардни сетови Број на корпи: 2 Целосен AquaStop Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,8 × 57 cm
28.990,00 ден
23.991,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Функција 3 во 1

Функција 3 во 1

Машината за миење садови овозможува едноставно активирање на „3 во 1“ функцијата.

Висока енергетска ефикасност

Економична машина за миење садови
Отсега, ќе ги миете вашите садови со поголема одговорност и со грижа за околината, бидејќи машините на Gorenje машините за миење садови во целостпотполно ги следат упатствата од
Европскиот водич за заштеда на енергија.

Програмирање на времето за почеток на миењето садови

Чисти садови во моментот кога вам ви одговара
Времето на почетокот на миењето можете да го одложите за 3, 6 или 9 часа. Оваа функција нуди можност за дополнителна заштеда поради тоа што дозволува работа на машината за време на евтината тарифа на електрична енергија.

Одложен почеток (StartDelay)

Без проблеми со комплицирани програми
Програма која го започнува процесот на миење на садовите однапред и овозможува машината за миење садови да работи кога е тоа најдобро за вас, на пример, кога струјата е поевтина. Садовите ќе бидат совршено измиени точно тогаш кога сакате.

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 40, 50, 62, 65 °C

6 програми: Нормалнa програмa; Брзa програмa; Интензивно миење; Брз интензивен програм; Економична програма; Нежно миење за осетливи садови

Референтна програма: 3

12 стандардни сетови

Функција за половично полнење

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Индикатор за крај на миењето

Звучен сигнал за крај на миењето

Можност за монтажа на декоративна врата: Не е возможно

Одложен старт 3/6/9h

Број на корпи: 2

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 4

Распрснувачи: 2

Самочистечки филтер

Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 12 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 1,02 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.360 l

Бучност: 49 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 60 mm

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 81,8 × 57 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 63 × 87,2 × 69,5 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 58 cm

Нето тежина на апаратот: 40 kg

Бруто тежина на апаратот: 45 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.760 W

Осигурувач: 10 A

Код: 429348

EAN Код: 3838942935015

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice