Целосно вградна машина за садови GV67260 - Gorenje
затвори
...
GV67260 Целосно вградна машина за садови
34.490,00 ден

Целосно вградна машина за садови GV67260

Енергетска класа: A+++ 16 стандардни сетови Број на корпи: 3 Целосен AquaStop Автоматско отворање на вратата (TotalDry) Јонизатор Тип на мотор: Инвертер мотор Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm
34.490,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - 16 комплети

16 комплети

Флексибилни како и вашето време
Машините за садови SmartFlex од Gorenje имаат доволно простор за да ги задоволат сите ваши потреби. Целосно флексибилниот ентериер овозможува различни начини на редење и едноставна употреба, а ефектите од миењето се совршени.
_products/features/icon - 15min SpeedWash

15min SpeedWash

Чисти брзо за да може вие да забавите
Замислете чиниите од главниот оброк да бидат измиени пред послужувањето на десертот. Брзата 20 минутна програма во комбинација со SpeedWash функцијата ќе ги измие вашите садови за само 15 минути. Совршено за справување со валканите садови кога имате многу гости.
_products/features/icon - TotalDry

TotalDry

Се грижи наместо вас
По завршување на миењето, вратата од машината автоматски се подотвора како би излегол вишокот на пареа настанат при миењето. Со ова се овозможува свеж воздух да допре до садовите со што ќе овозможи комплетно сушење дури и на пластичните садови. Одлично решение за брзо сушење со ниска потрошувачка на енергија.
Повеќе
Затвори

Инвертер PowerDrive мотор

Неверојатна моќност, висока ефикасност
Новиот инвертер PowerDrive мотор без четкици со регулација на брзината, овозможува високи перформанси со значително потивко работење, ниска потрошувачка на енергија и подолг животен век.

Потрошувачка на вода од 8,9 литри

Штеди време и вода
Со рачно миење на садови потрошувачката може да биде и до 100 литри вода за миење на 12 стандардни комплети. Миењето во машина за садови може десеткратно да ја намали оваа потрошувачка.

SmartControl

Прегледно и јасно управување
Управувањето со вашата машина за садови никогаш не било полесно. Сите елементи на контролната табла се ергономски распоредени, а логиката на работа е едноставна и се движи по чекор од лево надесно. Сите модели имаат бел ЛЕД дисплеј додека напредните модели се збогатени со контрола на допир. Само еден допир е доволен за да започнете да миете садови.
Повеќе
Затвори

Автоматскa програмa

Забава за двајца или дванаесет – садовите ќе бидат беспрекорно чисти
Некогаш сѐ што им треба на садовите е малку плакнење, а во друга прилика машината е полна садови останати од неделниот ручек. Напредната сензорска технологија секогаш ќе ја прилагоди програмата за миење со оптимална количина вода и оптимална потрошувачка на енергија. Не ви е потребна специјална програма за стакло или пак интензивна програма – единствената автоматска програма ќе ги прилагоди параметрите согласно вашите потреби.
Повеќе
Затвори

ExtraHygiene

Секогаш чисто бебешко шише
Оваа опција го продолжува времето за миење и ја зголемува температурата за 5°C, што во комбинација со интензивната програма овозможува температура од 75°C која елиминира голем дел од бактериите. Оваа програма која симулира процес на стерилизација е создадена за семејства со бебиња, за чистење на бебешкиот прибор и шишиња.
Повеќе
Затвори

Осветлена внатрешност

За совршен надзор
Поставеноста на ЛЕД светилките нуди елегантно осветлување на ентериерот на машината за садови, овозможувајќи лесно полнење и празнење.

QuickIntensive

Брзо дневно миење
Со оптимизирање на секоја фаза во машината за миење садови, SmartFlex машините за миење садови од Gorenje можат да го завршат миењето за само еден час и триесет минути. Ова значи дека добивате полна машина валкани садови измиени многу побрзо со многу помалку потрошувачка на вода и електрична енергија отколку ако ги миете рачно.
Повеќе
Затвори

Лизгачка врата

Машина за миење садови скроена за вашата кујна
Специјалниот механизам за лизгање на вратата овозможува инсталирање на машината за миење садови во сите видови кујнски ормари, без оглед на должината на украсната врата или стилот на капакот. Дополнително, вградениот антисифон овозможува машината за миење садови да се инсталира на ергономска висина. Нема видливи отвори под вратата!
Повеќе
Затвори

Целосна заштита од прелевање (Total AquaStop)

Без грижа за излевање на вода
Со безбедносната карактеристика на машината за миење садови, AquaStop, можете безбедно да ја оставите да работи во текот на ноќта или во ваше отсуство. Во случај на испуштање или излевање вода, AquaStop автоматски го прекинува доводот на вода додека пумпата ја испумпува преостанатата вода од кадата на машината за миење садови. AquaStop заштитата е активна во тек на целиот животен век на машината за миење садови.
Повеќе
Затвори

Самочистечки филтер

Беспрекорна работа на филтерот
Системот за плакнење и автоматското спречување на затнувањето на филтерот овозможуваат филтерот да работи без дефекти и бара значително помалку чистење.

MultiClack

Прилагодено на секој поединечен сад
Екстремно едноставниот систем за местење на корпите на 2 или 3 нивоа овозможува дури и најголемите садови и тави да бидат вметнати во машината за миење садови. Внатрешноста на машината за миење садови се прилагодува на вашите тековни потреби.

Трет распрскувач

До 30% подобри резултати на миење
Дополнителниот распрскувач овозможува подобар дострел на вода и целосно испирање за 30% подобри резултати на миење. Сите садови и прибор за јадење секогаш ќе се измијат до совршенство
повеќе функциипомалку функции

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+++

Максимална температура на влезната вода: 70 °C

Тип на мотор: Инвертер мотор

Индикатор на одбраната програма

Управување: Контрола со допир (TouchControl)

ЛЕД индикатор

Сензори: Сензор за ниво на вода, Сензор за чистa вода, Сензор за полнење

Температура на миење: 70, 65, 55, 45, 35 °C

5 програми: Автоматскa програмa; Интензивно миење; Економична програма; Плакнење; Брза програма 20 минути

Референтна програма: 3

16 стандардни сетови

Јонизатор

Меморирање на сопствени програми

Брза интензивна програма (QuickIntensive)

Автоматскa програмa

Програма SpeedWash

Автоматско отворање на вратата (TotalDry)

Дополнителна хигиена

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Индикатор за крај на миењето

Звучен сигнал за крај на миењето

Информациски прикажувач: Индикатор за преостанато време

Можност за монтажа на декоративна врата: Можност како додаток

Одложен старт 0-24 часа

Број на корпи: 3

Систем на горната корпа: Мултиклак

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 5

Распрснувачи: 3

Самочистечки филтер

Врата на лизгање

Внатрешно ЛЕД осветлување

Горна корпа: Широка мрежа; Рачка со лого од не'рѓосувачки челик; Преклоплива лева полица за вино; Преклоплива десна полица за вино; Широк држач за нож; 1 преклоплив држач за чаши

Долна корпа: Широка мрежа; Рачка со лого од не'рѓосувачки челик; Преклопувачки/делив заден држач

Горна корпа (дел за прибор): Со телескопски водилки; Рачка со лого од не'рѓосувачки челик

Заштита од прелевање: Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 6,9 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,86 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 1.932 l

Бучност: 44 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 70 mm

Приклучна моќ(V): 220-240 V

Димензии (ШxВxД): 59,6 × 81,7 × 55,6 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 89 × 66,5 cm

Мерки за вградување: 60 × 82 × 57 cm

Нето тежина на апаратот: 37,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 39,8 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,49 W

Приклучна моќ: 1.900 W

Осигурувач: 10 A

Код: 509649

EAN Код: 3838942106828

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice