Машина за миење садови - самостојна GS62115X - Gorenje
затвори
...
GS62115X Машина за миење садови - самостојна
19.790,00 ден

Машина за миење садови - самостојна GS62115X

Машина за миење садови - самостојна Енергетска класа: A++ 12 стандардни сетови Број на корпи: 2 Aqua Stop Димензии (ШxВxД): 59,8 × 84,5 × 60 cm
19.790,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Функција 3 во 1

Функција 3 во 1

Преку едноставно активирање на „3 во 1“ функцијата, вашата машина за миење садови автоматски ќе го прилагоди циклусот на миењето и ќе го изостави средството за плакнење, со што ја прави оваа функција многу лесна за употреба. Доколку користите детергент во прав или пак гел, средството за плакнење ќе биде испуштено, со што ќе обезбеди оптимални резултати и совршен сјај на садовите.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Максимална температура на влезната вода: 60 °C

Индикатор на одбраната програма

On/Off индикатор

Температура на миење: 40, 45, 55, 60, 65 °C

6 програми: Нормалнa програмa; Интензивно миење; Брз интензивен програм; Економична програма; Накиснување; Нежно миење за осетливи садови

Референтна програма: 4

12 стандардни сетови

Функција за половично полнење

Функција за таблета 3 во 1

Индикатор на одбраната програма

Можност за монтажа на декоративна врата: Не е возможно

Број на корпи: 2

Преклопувачки носачи за чинии во долната корпа

Нивоа на прскање: 4

Распрснувачи: 2

Самочистечки филтер

Заштита од прелевање: Aqua Stop

Сервисна дијагностика

Внатрешност од не'рѓосувачки челик

Потрошувачка на вода: 11 l

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa: 0,91 kWh

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство: 3.080 l

Бучност: 49 dB(A)re1pW

Регулирање на висината: 60 mm

Приклучна моќ(V): 230 V

Димензии (ШxВxД): 59,8 × 84,5 × 60 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64,5 × 87,1 × 64,5 cm

Нето тежина на апаратот: 42,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 47,5 kg

Приклучна моќ: 1.760 W

Осигурувач: 10 A

Код: 495770

EAN Код: 3838942043314

Прилози

Поврзани производи

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice