MO6240SY2W - Gorenje
затвори
...
MO6240SY2W
6.491,00 ден

MO6240SY2W

до истек на залихи !
Електронско управување Функција SmartDisplay Дефиниран старт на готвење Број на инфра греjачи: 1
MO6240SY2W
БелаПрикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
7.790,00 ден
6.491,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Мазна површина на вратата

Мазна површина на вратата

Вратата на микробрановата печка нема никакви бразди и ивици каде би можеле да се собираат нечистотии. Внатрешното стакло може да го извадите. Ваквиот дизајн дозволува полесно чистење на вратата па дури и со едноставно бришење.

Јасно и едноставно управување

Во вистинско време и на сакана температура
Микробрановите печки имаат едноставно електронско управување кое овозможува да ги наместите времето и режимот на греење. Секоја програма е јасна и лесно достапна за регулирање.

Микробранова печка со грил

За одлично печење и подгревање
Вградените микробранови печки со одличен волумен од 23 литри имаат двојна предност во кујната - и на микробранова печка и на скара. Таквата комбинирана функција овозможува многу побрзо печење помали парчиња месо, печење пица и слично.

Однапред дадени програми

Брз и логичен избор без непотребна паника
Можете многу едноставно да одберете програма со едно копче. Секоја од 9-те однапред дадени програми (пица, риба, зеленчук, топење чоколадо итн.) имаат автоматско дефинирано ниво на топлина, јачина и на времетраење. Времетраењето на програмата може да се приспособи ако е потребно. Покрај тоа, можете и да се одлучите за одложен старт или за програма за само-чистење која користи вода.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Боја: Бела боја

Лакирана

Врата: Стакло

Материјал на челната плоча: Стакло

Начин на отварање на вратата: Копче

Отвoрање на врата: Лево

Ултра ладна врата (UCD)

Волумен: 23 l

Нивоа на моќност на микробрановата печка: 4

Максимална моќност на микробрановата: 900 W

Број на инфра греjачи: 1

Јачина на инфра грејачот (грил): 1.000 W

Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HVT)

Начин на распределба на микробрановите: Ротирачка чинија

Електронско управување

Дисплеј за прикажување на времето

Паметно управување

Логичен избор

Начини на загревање:
Скара
Микробранова печка

Број на комбинирани опции на загревање: 2

Број на програми со грил: 1

Комбинирано греење: Микробранови + грил

Временско

AquaClean функција

Број на меморирани програми: 8

Дефиниран старт на готвење

Заклучување за заштита од деца

Сигурносен прекинувач

Ротирачка стаклена чинија

Димензија на ротирачката чинија: 27 cm

Ротирачка решетка за скара

Начин на загревање: Кварцно

Димензии (ШxВxД): 48 × 28 × 39 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 54,7 × 33,7 × 41 cm

Нето тежина на апаратот: 14,1 kg

Бруто тежина на апаратот: 14,9 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 1.400 W

Осигурувач: 10 A

Код: 428867

EAN Код: 3838942933592

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice