BM6240SY2B - Gorenje
затвори
...
BM6240SY2B
12.791,00 ден

BM6240SY2B

Електронско управување Функција SmartDisplay Број на инфра греjачи: 1
BM6240SY2B
Прикажи ги сите варијанти
кликни сокриј
16.990,00 ден
12.791,00 ден
Цената е со вклучен ДДВ од 18%.
печатете
печатете
споделете
Facebook
Twitter
превземи
превземи

Карактеристики

_products/features/icon - Мазна површина на вратата

Мазна површина на вратата

Вратата на микробрановата печка нема никакви бразди и ивици каде би можеле да се собираат нечистотии. Внатрешното стакло може да го извадите. Ваквиот дизајн дозволува полесно чистење на вратата па дури и со едноставно бришење.

Јасно и едноставно управување

Во вистинско време и на сакана температура
Микробрановите печки имаат едноставно електронско управување кое овозможува да ги наместите времето и режимот на греење. Секоја програма е јасна и лесно достапна за регулирање.

Микробранова печка со грил

За одлично печење и подгревање
Вградените микробранови печки со одличен волумен од 23 литри имаат двојна предност во кујната - и на микробранова печка и на скара. Таквата комбинирана функција овозможува многу побрзо печење помали парчиња месо, печење пица и слично.

Однапред дадени програми

Брз и логичен избор без непотребна паника
Можете многу едноставно да одберете програма со едно копче. Секоја од 9-те однапред дадени програми (пица, риба, зеленчук, топење чоколадо итн.) имаат автоматско дефинирано ниво на топлина, јачина и на времетраење. Времетраењето на програмата може да се приспособи ако е потребно. Покрај тоа, можете и да се одлучите за одложен старт или за програма за само-чистење која користи вода.
Повеќе
Затвори

Технички карактеристики

Боја: Црна

Лакирана

Врата: Стакло

Материјал на челната плоча: Стакло

Начин на отварање на вратата: Копче

Отвoрање на врата: Лево

Ултра ладна врата (UCD)

Волумен: 23 l

SuperSize површина за печење

Максимална моќност на микробрановата: 900 W

Број на инфра греjачи: 1

Јачина на инфра грејачот (грил): 1.000 W

Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HVT)

Начин на распределба на микробрановите: Ротирачка чинија

Електронско управување

Начин на управување: Команди на допир

Паметно управување

Логичен избор

Начини на загревање:
Скара
Микробранова печка

Број на комбинирани опции на загревање: 2

Број на програми со грил: 1

Комбинирано греење: Микробранови + грил

Временско

AquaClean функција

Број на меморирани програми: 8

Заклучување за заштита од деца

Сигурносен прекинувач

Ротирачка стаклена чинија

Димензија на ротирачката чинија: 27 cm

Решетка за скара

Начин на загревање: Кварцно

Димензии (ШxВxД): 59,5 × 39 × 39 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 62 × 46 × 41 cm

Димензии на вградниот простор (ШхВхД) (мин-макс): 56,7-56,7 × 38-38 × 43 cm

Нето тежина на апаратот: 15,2 kg

Бруто тежина на апаратот: 16,2 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 1.400 W

Осигурувач: 10 A

Код: 428911

EAN Код: 3838942933820

Прилози

Посетете не
Facebook
YouTube
Споделете
Facebook
Бидете информирани
RSS
Prijava na novice